Gençlik Merkezlerinde yaz okulları başladı

Gençlik Merkezlerinde yaz okulları başladı

Tokat, Erbaa, Turhal ve Almus Gençlik Merkezleri organizesinde açılan Yaz Okulları kursları kapsamında etkinlikler devam ediyor.

07 Temmuz 2018 - 18:28

Gençlerin yaz tatillerinde serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak için "Gençlerle Bu Yaz Farklı Olacak" sloganı çerçevesinde açılan Gençlik Merkezi Yaz Okulları bünyesinde açılan kurslar devam ediyor.

09 - 14 Yaş arası katılımcılara Siyer, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, İlmihal, Yüzme, Geziler, Sportif Faaliyetler, Sinema Etkinlikleri, Piknik vb. etkinlikler gerçekleştirilecek.Gençlik Merkezi Yaz Okulu kapsamında gençlerle tanışma faaliyetlerinin yanı sıra, Osmanlı Türkçesi,  Peygamberimiz (SAV) Hz. Muhammed'in doğumu, çocukluğu ve gençliği, İlk Vahiy, İlk çağrı ve ilk Müslümanlar ile ilgili bilgiler, İslamın Kuran-ı Kerimi öğrenmeye ve öğretmeye verdiği değer, İslam öncesi Mekke'de sosyal durum, Mükellefin davranışları ile ilgili hükümlerden mübah, haram, mekruh ve müfsid konuları hakkında gençlerimize eğitimler verilmektedir.

Eğitimler sonunda gençlerle Gençlik Merkezleri ile İlçe Spor tesislerinde çeşitli eğitsel oyunlar oynanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU