Gençlik ve Spora 42 Milyon Lira yatırım

Gençlik ve Spora 42 Milyon Lira yatırım

Tokat heyeti dün Ankara’da, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir araya gelerek Tokat’a kazandırılacak 42 milyon liralık gençlik ve spor yatırımlarının protokolünü imzaladı. Tokat Plevnespor’a ait olacak bir spor salonu yapılacağını burada Eyüp Eroğlu müjdeledi

21 Şubat 2020 - 10:22

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tokat ile ilçelerine yaklaşık 42 milyon liralık yatırım yapacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokat Valisi Ozan Balcı, AK Parti Milletvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Arslan ve Yusuf Beyazıt ile AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, ilçe belediye başkanlarının yer aldığı Tokat heyeti ile bir araya geldi. Bakanlığın merkez binasındaki görüşmede, Tokat'a yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokole imza atıldı.

Bakan Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, Tokat denilince akla Çanakkale Cephesi'nin geldiğini belirterek, "Önümüzdeki ay 105. yıl dönümünü anacağımız bu savaş, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri. Bu zafer elbette kolay kazanılmadı. Bilhassa kara savaşlarının sıcak günlerinde eli silah tutan herkes Çanakkale'ye koştu. Tokat yöremizin o meşhur 'Onbeşli' ağıdı, işte bu civanları anlatır. Bugünkü onbeşlilere, yani gençlerimize düşen, Çanakkale ruhunu asla unutmamak ve unutturmamaktır." diye konuştu.

Gazi meclisin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığına dikkati çeken Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Düşman, tarihin hiçbir döneminde eksik olmadı. Hem içeriden hem dışarıdan bu ülkeye pranga vurmak isteyenler, emellerinden bir an olsun vazgeçmediler. Türkiye ne zaman bir ivme kaydetse, saklandıkları yerden çıkıp yoğun bir istikrarsızlaştırma operasyonuna girişenler, bugün de aynı şekilde kötü emelleri için çırpınıyorlar. Meclisimizi, askerimizi, devletimizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'da meydanları dolduran, FETÖ'nün eliyle darbe yapmaya kalkışanlara direnen, canını ortaya koyan aziz milletimizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu nedenle Milli Mücadele sadece 1923'te son bulan bir dönemi tanımlamamaktadır. Milli Mücadele'mizin, istiklal ve egemenliğimizi sürdürmek gayesiyle zamanları da aşan bir yönü vardır. O nedenle gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin, hayata hazırlamanın, nitelik kazandırmanın, eğitimle, kültürle, bilimle, sporla donatmanın her daim gayreti içerisindeyiz."

"TESİSLERLE DONATIYORUZ"

Bakanlık olarak, yerel yönetimler, kurum ve kuruluşlarla güçlü iş birliklerine imza atarak hizmet çıtasını her geçen gün yükselttiklerini dile getiren Kasapoğlu, "Sporun tabana yayılması ve her kesimden insanların daha fazla spor yapması için ülkemizin dört bir yanını bütün branşlarda tesislerle donatıyoruz. Bugün de aziz Tokat için, son derece değerli spor yatırımlarını hayata geçirmek üzere bir aradayız." ifadelerini kullandı.

SPOR TESİSLERİ 42 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Tokat'a yapılacak spor yatırımların ortak akılla, ihtiyaçları, talepleri ve stratejileri esas alarak hazırlandığına vurgu yapan Kasapoğlu, "Tokat merkezde ve ilçelerde, toplam, 42 milyon lira tutarında spor tesisi yatırımı yapacağız. 3 adet yarı olimpik yüzme havuzunu, 2 adet tip spor salonu ve 1 adet 500 kişilik spor salonunu, 1 adet gençlik merkezini, 20 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahasını, 100 adet basketbol potası ve 1 adet telesiyeji Tokat'a kazandırmanın ilk adımını atıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Tokat'taki 5 adet spor kompleksinin bakım onarımının ve modernizasyonunun da gerçekleştirileceği bilgisini veren Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu tesislerden ülkemizi temsil edecek nice başarılı sporcularımız çıkacak. Gençlerimizin fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimleri için bu tesislerimizden azami ölçüde faydalanması büyük önem taşıyor. Yerel yöneticilerimize bu anlamda büyük görev düşüyor. El birliği yaparak, 7 gün 24 saat açık olacak bu tesislerimizi dolduracağız. Biliyorsunuz Yüzme Bilmeyen Kalmasın projemiz var. Hizmete açacağımız havuzlarda vatandaşlarımıza yüzme öğreteceğiz. Basketbolu yaygınlaştıracağız. Gençlik merkezlerimizin ülke çapında düzenlediği faaliyetlere iştirak edeceğiz. Sporu bir boş zaman aktivitesi olmaktan çıkarıp, hayat tarzı haline getireceğiz. İnşallah tesislerimiz en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetinde olacak."

Bakan Kasapoğlu ile yapılan protokollerin ardından Tokat Milletvekilleri ve Tokat Belediye başkanı yapılacak yatırımların detaylarını şöyle paylaştı:

REŞADİYE’DE YAZ KIŞ AÇIK KALACAK KAPLICA HAVUZU YAPILACAK

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt,  “Bugün hayırlı bir hizmet faaliyetleri kapsamında buradayız. Gençlik ve Spor Bakanımızın gayretleriyle, çalışmalarıyla protokoller imzaladık. Gençlik ve Spor Bakanımıza daha önce AK Parti Tokat Milletvekillerimiz Özlem Zengin, Mustafa Arslan ile birlikte yaptığımız ziyarette bazı sözler almıştık. Bunların bugün nihai kararını verdik. Yatırım yapılacak olan ilçelerimiz ile ilgili belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Başkanımız ile beraber bunların koordinesini sağladık. İnşallah Tokatımızda çok büyük hizmetler olacak. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı adına yapılacak olan hizmetler noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tokatımızı bu anlamda değerlendirdiğimiz zaman aldığımız hizmetler şuanda diğer illere kıyasla kat ve kat fazla. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, ilçe belediye başkanlarımız ve il başkanımızla beraber bütün bu koordinenin tamamı sağlanmış oldu. Yapılacak olan hizmetler arasında Tokat Kapalı Spor Salonunun görüşmelerini sağladık. Yer temini noktasındaki işlem tamamlandığı zaman Bakanımız söz verdiler İnşallah Tokatımıza çok güzel bir kapalı spor salonu yapmış olacağız. 2 tane semt sahası yapılacak. Yüzme havuzu olmayan ilçelerimizde yüzde havuzları yapılacak. Spor yardımları değerlendirilecek. Özellikle güreşte Tokat ön planda. Güreş alanı olmayan ilçelerimizde güreş sahaları ile ilgili değerlendirmeler yapılmış oldu. Başçiftlik Kayak Merkezi yeniden gözden geçirilerek değerlendirilecek. Niksar’a çok amaçlı güreş salonu yapılma görüşmelerini değerlendirdik. Şuanda Gençlik ve Spor Bakanımızdan ne istediysek sözünü almış ve protokollerini yapmış olduk. İnşallah 1 sene içerisinde Tokat çok farklı bir noktaya kavuşmuş olacak. Reşadiye’de kaplıca suyu var. Orada yaz-kış çalışabilecek bir yüzme havuzunun sözünü aldık. Ama bunlar bugün ki protokolün ilavesi olan işler noktasında. “

2 MART’TA 2 BAKAN TOKAT’A GELİYOR, 29 MART’TA İSE NUMAN KURTULMUŞ

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “Bugün Tokat için mutlu bir gün. Protokollerimizi imzaladık. Tokat’ın taamını bir şantiyeye çevireceğiz inşallah. Çok ciddi bir yatırım. 80 milyon ile 100 milyon arasında bir yatırımı Tokat’a kazandırdık. Bu çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da benzer yatırımların spor alanında kazandırılması için çalışıyoruz. Sadece spor alanında değil Tarım Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığında, diğer bakanlıklarda çalışmalarımız devam ediyor. 2 Mart’ta Tarım Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız Tokat’a teşrif edecekler inşallah. Bilimsel Tarım Meslek Lisesi ile ilgili çalışmayı açıklayacaklar. Üniversitemiz himayesinde açacağımız iş garantili meslek lisesinin başlangıcını 2 Mart’ta yapmış olacağız. 29 Mart’ta da Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş beyefendi Tokat’a teşrif edecekler. Tüm hemşerilerimizi bu toplantılara davet ediyoruz. “

BAŞKAN EROĞLU PLEVNESPOR İÇİN MÜJDEYİ VERDİ

Eyüp Eroğlu, “Belediye Başkanı , “Tokat’ımız gerçekten hizmet anlamında tarihi ibr dönem yaşıyor. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Zaten Ak parti hizmetin adıdır. Ak Parti kadroları da ülkesine ve şehirlerine sevdalı insanların bulunduğu önemli kadroların olduğu yerlerdir. Tokat’ımızda son dönemlerde her anlamda her bir noktada, caddesine, sokağına, hizmet anlamında bütün noktalarda Allah’a şükür güzel hizmetler ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Derler ya marifet iltifata tabidir diye ben bu anlamda değerli vekillerimize bugün Cumhurbaşkanımızın kütüphane açılışına katılan değerli Özlem Hanıma ben teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Aynı şekilde teşkilatlarımıza, il başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. En büyük teşekkürü başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bugün hükümetimize bakanlıklarımıza burada teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Burada bir başarı hikayesi var. Milyonlarca para tutan hizmeti Tokatımıın her bir noktasına kazandırıyoruz. Bu başarının bir çok alanda daha güzel çalışmalarla tüm alana yayılacağından şüphemiz yok. Biz de vekillerimizle birlikte şehrimizi daha nasıl büyütürüz, bu anlamda elimizden geldiğince destek vermeye gayret ediyoruz. Değerli Tokatlı halkımız da biliyoruz bunların farkında. Dualarını hiç eksik etmiyorlar. İnşallah bundan sonra da eksik etmesinler. Göreceksiniz önümüzdeki günler, aylar ve yıllarda Tokat bir başka olacak. Yapmış olduğumuz protokolle Tokat merkezimizde 2 tane yüzme havuzunu Tokatımıza kazandırmış bulunuyoruz. 1 tane kapalı spor salonumuz, yine il özel idaremiz tarafından yapılacak bir başka kapalı spor salonu olmak üzere 2 yüzme havuzu 2 çok amaçlı spor salonu mahallelerde şehrimize kazandırılmış olacak. Tokat’ın en büyük eksiklerinden biri büyük bir kapalı spor salonu idi. Bu anlamda sayın Bakanımız projeye hızlı bir desteğinin olacağını söylediler. 4 çalışmanın haricinde 5. Çalışma olarak kapalı spor salonunu da kazandırmış bulunuyoruz. Ayrıca Belediye Plavne Sporumuzun Efeler Ligi’nde olması ve kendinin kullanabileceği bir spor sahasının olmamasından bizler de eksiklik hissediyorduk. Sayın Bakanımıza onu da söyledik. Balkan Kupasını kazanan, onlarca voleybolcu yetiştiren, milli takımlara oyuncu veren Plevne Sporumuza da bir spor salonu yapılması anlamında desteği de almış bulunuyoruz. Bunun yanında sentetik çim sahaları, basket potaları ve birçok spor alanlarıyla güzel hizmetler kazandırılmış olacak. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI