GİYİLMEYEN KIYAFETLER ÇÖPE DEĞİL GİYSİ KUTUSUNA

GİYİLMEYEN KIYAFETLER ÇÖPE DEĞİL GİYSİ KUTUSUNA

Reşadiye Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak için ‘Giysi Toplama Kutusu’ ile tekstil atıklarını ekonomiye kazandırıyor.

28 Temmuz 2021 - 20:08

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne destek vermek amacı ile Reşadiye Belediyesi tarafından şehrin muhtelif noktalarına yerleştirilen 15 adet Giysi toplama kutuları ile tekstil atıklarının toplanması ve geri dönüşüm sürecine dahil edilmesi sağlanıyor.

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, “İlçemizin muhtelif noktalarına 15 adet Giysi Toplama Kutuları yerleştirdik. Vatandaşlarımızdan kullanmadıkları her çeşit kıyafet, ayakkabı, çanta kemer gibi ürünler; havlu, battaniye, perde gibi tekstil ürünleri ve her türlü oyuncak çeşidini çöp yerine ‘Giysi Kutusuna’ atmalarını rica ediyoruz.Buralardan toplanan malzemelerin geri dönüşüme göndererek yeni ürünler elde edilip ekonomiye ve Belediyemize katkı sağlıyoruz.Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

2021/07/2021-07-28-20-10-06.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...