Gizemli Kutu Elinde Patladı
Reklam

Gizemli Kutu Elinde Patladı

Bahçesinde duran süslü ve üzerine not bırakılan kutuyu açmak isteyen 71 yaşındaki Hanife nine açtığı kutunun patlamasıyla az kalsın canından oluyordu. Erbaa'nın Ocakbaşı köyünde meydana gelen tuhaf olayda ellerinde kırıklar olan ve başı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan yaşlı kadın mucize eseri kurtulurken düzenek kurulu kutuyu oraya kimin bıraktığı konusu aydınlatılmayı bekliyor (Özel Haber -Mihriban Koçaker)

05 Ekim 2017 - 10:22 - Güncelleme: 07 Aralık 2017 - 14:53

Tokat'ın Erbaa ilçesine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan 20 haneli Ocakbaşı Köyü yaşanan tuhaf olayla gündeme geldi. Köyde yaşayan 71 yaşındaki 7 çocuk annesi Hanife Çilhoroz'un evinin bahçesine bırakılan ve üzerinde not olan süslü bir kutuyu açmak isteyen yaşlı kadın kutunun patlamasıyla ağır şekilde yaralandı.
Kutuda kablo düzeneği olduğunu gördüğünü söyleyen Hanife Teyzenin 2 elinde toplam 7 kırık, bacaklarında ve kafasında  yaralanmalar var. Hanife teyze tek gözünü de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken esrarengiz olayın aydınlatılması için Jandarma çalışma yürütüyor. Olayda dikkat çeken bir başka detay ise benzer bir olayın köye yalnızca 3 kilometre uzaklıkta başka bir köyde 2 ay önce yaşanmış olması.
Köy sakinlerinden Hatice Kılıç, “Bana Hanife bacım anlattı; 'Akşam baktım bişey yoktu. Gece koymuşlar besbelli. Sabah gittim boyalı bir kutu var. İçini açtım tabancaya benzer bir şey var. Onu alayım da muhtara göstereyim' demiş. Elinde patlamış. Bayılıp düşmüş oraya. O kadar büyük patlamış ki gürlemiş ta köyün adamı duymuş. Yaralanmış. Parmakları kırık. Gözünün biri belki kör olabilir. Bacakları parçalanmış. Öyle büyük bir olay yani. Allah kurtarmış onu. Mucize! Boyalı bir kutuymuş ve içinde kablolar varmış” dedi.

“ŞÜPHELİ BİRŞEY OLDUĞUNU ANLADIM, BİRANDA PATLADI”
Yaşadığı korkunç olayı anlatan Hanife Çilhoroz (71) ise şunları söyledi: “Sandık gibi bir kutu yapmışlar. Bu neyin nesi dedim. Yağmur yağıyor diye evin kenarına götürüp açayım dedim. Evin kenarına götürdüm açtım. Mıhlarını tam çakmamışlar. Keserle onları ben açtım. İçinde kara bir şey kablolar içinde. Anladım bu şüpheli bir şey diye. Bir komşum var içini hiç ellemedim göstereyim derken elimde patladı daha ne olduğunu bile anlayamadım. İçinde kablolar ve silah gibi bir şey vardı. Ama silah değil. İnce kablolar ve büyük bir kablo vardı. Yerleştirmişler gördüm. Çok patladı. Ta karşı Çeşmeli köyünden duymuşlar. Tam patlamanın içinde olsaydım öldürürdü beni de kendimi geri attım. Bacaklarım yaralı. Başımda hasar var. Ellerimde bir elimde 4 kırık, diğer elimde 3 kırık var. Gözümün teki sarılı görüp görmeyeceğim daha belli değil. Ne olduğunu bilemiyorum. Kimseye bir şey ettiğim yok.”

“KUTUNUN ÜZERİNDE BİR DE NOT VARMIŞ AMA PATLAYINCA GÖREMEDİK”
Hanife Çilhoroz'un kızı Ayten Böğrek ise “Güzel bir paket bir de not bırakılmış. Yanına da güzel kokular bırakılmış. Kağıdı okuma yazması olmadığından okuyamamış. Eline alınca da patlıyor zaten. Kağıt da yok ortada. Bizim isteğimiz bir düşmanımız yok ama meraktayız. Köyde 2 hane arasında bir gerginlik var. Onlarla alakalı mı diye. Bir şey mi sakladılar burada hani onlara bir şey yapmak için yoksa 70 yaşındaki kadından ne istediler. Eline alıyor o anda burası savaş alanına dönüyor. Ne olduğunu kendi bilmemiş. Komşumuza göstereyim demiş. Merak etmiş torunlarımdan mı birşey kaldı diye. Pırıl pırıl parlayan bir kutuymuş. Çivilerle bir kasanın içine yerleştirmişler. Kenarına da not koymuşlar. Merak edip bakınca patlıyor.”diyerek olayı anlattı.

2 AY ÖNCE YAKIN KÖYDE BENZER BİR PATLAMA DAHA
Ocakbaşı köyüne 3 kilometre uzaklıktaki Sorhun köyünde Temmuz ayında benzer bir olay yaşandığını duyduklarını anlatan Böğrek, o olayda da kutuyu açan köy sakininin yaralandığını hatta bağırsaklarının parçalandığını söyledi. Böğrek , annesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini ondan kardeşim diye bahsettiğini belirterek olayın aydınlatılması için yardım istedi.

HANİFE NİNENİN KOMŞUSU O ANLARI ANLATTI
Hanife Çilhoroz'un yakın komşusu olan ve olayın ardından yaşlı kadına ilk müdahaleyi yaparak hastaneye yetiştiren İsmail Yıldız (57) ise “Evdeydim. Bir patlama oldu bu nedir diye dışarıya çıktığımda duman gördüm. Baktım Hanife abla çıktı o halde görünce şok oldum. Ne oldu tüp mü patladı diye sordum. Yok tüp değil beni acile yetiştir dedi. Alnında bir şey saplanmıştı onu aldım. Arabaya bindirip Erbaa'ya hastaneye götürdüm” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x