GÖKAL KASABASI KARAKOL İSTİYOR

GÖKAL KASABASI KARAKOL İSTİYOR

Tokat-Erbaa ilçesine 52 km uzaklık ve Tokat Merkeze 145 km uzaklıkta bulunan Gökal Kasabası halkı kasabada karakol olmasını istiyor

02 Ağustos 2021 - 20:39

Gökal Kasaba'sında sabit bir karakol bulunmadığı ve dağınık yerleşmelerinde göz önünde bulundurarak güvenlik açısından Jandarma Karakol olması gerektiğini belirten Gökal Kasabası Belediye Başkanı Osman Akbulut "Kasabamızda üzücü bir olay yaşandı. Güldere halk pazarında silahlı kavga sonucu 2 vatandaşımız yaşamını yitirdi.Kasabamızda yaşanan bu olay hepimizi derinden üzmüştür.Benzeri olayların yaşanmaması ve böyle bir olayın tekrar etmemesi içinde kasabamızda sabit bir Jandarma Karakolu olmasını istiyoruz. Gökal Kasabası halkı da karakol fikrine sıcak bakıyor” dedi.  

 

KARAKOL İÇİN HAZIR BİR BİNA MEVCUTTUR

Gökal Kasabası Belediye Başkanı Osman Akbulut, "Gökal Kasabası Güldere Mahalesinde  Karakol için hazır bir bina mevcuttur.  Ayrıca pandemi sebebiyle ilçeye çekilen 112 acil istasyonu da Belediyemize tekrar gelmelidir. Yaşanan olayDa Gökal 112 Acil İstasyonunun ne kadar önemli olduğu görülmüştür. Üzücü olayların yaşanmaması ve tekrar etmemesi için Belediyemiz bünyesinde gerekli olanların sağlanmasını istiyoruz.Yerleşim yerlerinde  en önemli unsur güvenliktir. Burada güvenliği sağlamak içinde bir Karakol olması gereklidir" diye konuştu.

2021/08/2021-08-02-20-41-31.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...