GÖKDERE HAVZASI SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

GÖKDERE HAVZASI SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Gökdere Havzası Derneği Yönetim Kurulu ve beraberindeki heyet, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı'yı makamında ziyaret ederek bölgede bulunan 37 köyün sorunlarının çözümünde yardım istediler. Vali Balcı'nın misafir heyetin ayrılması beklemeden sorunların çözümüne ve taleplerin yerine getirilmesine yönelik olarak yaptığı girişimler heyet tarafından memnuniyetle karşılandı.

18 Şubat 2020 - 09:06


Gökdere Havzası Derneği Başkanı Ramazan Çakmak, havzada bulunan 37 köyün önemli sorunları olduğunu, bu sorunların çözülmesi ile birlikte bölgenin hareketleneceğini, ekonomisinin güçleneceğini, göçün duracağını belirterek, “Yönetim Kurulumuz ve bazı muhtarlarla birlikte Tokat Valimizi Sayın Ozan Balcı'yı makamında ziyaret ettik. Ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Valimizin olaylara bakış açısı, çözüm ehli olması ve taleplerin yerine getirilmesine yönelik anlık müdahalesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

SU GÖKDERE HAVZASININ CAN DAMARI
Bölgenin en önemli sorununun su sorunu olduğunu vurgulayan Ramazan Çakmak, “Valimiz Ozan Balcı'ya yeni Musullu göleti  ve  Omala sulama pompası ile ilgili talep ve sorunlarını ilettik. Hemen konun muhatabı ilgili yöneticileri aradı ve bilgi istedi. Bu konuların çözümü birçok köyümüzde hayatın tekrar başlaması anlamına geliyor. Ayrıca bölgedeki tek Tarım Kredi Kooperatifinin Akbelen'de olması sebebiyle birçok destek mekanizmalarından diğer köylerin yararlanamadığını Valimize ilettik” şeklinde konuştu.

AKBELEN KOOPERATİFİ TAŞINSIN
Akbelen Tarım Kredi Kooperatifinin Çamağazı ve Karakaya köylerinin arasındaki karayoluna yakın ve atıl durumdaki kamuya ait yere taşınmasının hizmet açısından çok faydalı olacağı yolunda taleplerini aktardıklarını söyleyen Ramazan Çakmak, “Bu taşıma işlemi olması halinde, yol ve ulaşımdan kaynaklanan sorunlar ortadan kalkacak ve birçok köyümüz verilen hizmetten yararlanabilecektir. Bu nakil sebebiyle Tarım Kredi Kooperatifinin hizmetinden daha fazla köylümüz ve çiftçimiz yararlanabilecektir. Valimiz konuyu titizlikle takip edeceklerini söylemiştir” dedi.

BÖLGE SPOR TESİSİ
Spor Tokat kapsamında bölgeye spor tesisi yapılması konusunda Tokat Valisi Ozan Balcı'dan istekte bulunduklarını ifade eden Ramazan Çelik, “Konuyla ilgili olarak da Valimiz bölge spor tesisi konusunda il müdürlüğüne gerekli talimatı vererek talebin incelenmesini istedi. Tüm sorunlarımızın çözümünde ve taleplerimizin yerine getirilmesinde ilgili birimleri anında harekete geçiren Valimize 37 köyümüz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.
Gökdere Havzası Derneği Başkanı Ramazan Çakmak, Başkan Yardımcıları Eba Müslüm Polat, Süleyman Kaya, Yönetim kurulu üyeleri, Yazıbaşı Köyü Muhtarı İdris Dündar, Orman Beyli Köyü Muhtarı Ali Cihan, Karakaya köyü muhtarı Ünal Çelik ziyarette hazır bulundular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
FETÖ OPERASYONUNDA 15 GÖZALTI
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....
BÜLBÜL' DEN ERDOĞAN SEVGİSİ....