google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Gölgeli’de çalışmalar aralıksız devam ediyor

Gölgeli’de çalışmalar aralıksız devam ediyor

2019 yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı seçilen Gölgeli Belediye Başkanı İbrahim Karahan yarım kalan projelerine ikinci döneminde de hız kesmeden devam ediyor.

05 Ağustos 2020 - 14:42

Alt yapıdan üst yapıya birçok projeyi büyük bir gayret ve özveri içerisinde personeli ile birlikte sürdürdüklerini söyleyen Başkan Karahan  "Biz bu beldenin emanetini, toplumun geleceğini üstlendik. Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak adına gayretle çalışıyoruz. Seçim zamanı verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin yanı sıra beldemizin tüm ihtiyaçları için de gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

 

“14 BİN 300 M2 PARKE YAPILDI”

Altyapı çalışmalarının bitirilmesi ile birlikte çağdaş belediyecilik anlayışından hareketle, beldenin birçok yerinde parke taşı kaplama çalışmalarının ivme kazandığını belirten başkan Karahan “ Bu anlamda Gölgeli’nin cadde ve sokaklarında yapılan parke çalışmalarıyla birlikte vatandaşlarımızın daha yaşanabilir bir çevreye kavuşturulması sağlanıyor. Belirlenen programlar dahilinde parke döşeme işlemleri büyük bir titizlik ve özenle yapılıp hizmete sunuluyor. Şimdiye kadar 14 bin 300 m2 parke yapıldı. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepler de dikkate alınarak ihtiyaç görülen yerlere ekipler istenilen hizmeti götürüyor. Yapılan bu çalışmaları vatandaşlar takdirle karşılarken, çalışmalarda emeği geçen tüm herkesi  ayrıca tebrik ediyorlar ” şeklinde konuştu.

 

“BELDEMİZİN ARAZİ YOLLARINDA

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Dolgu malzemesi ile yolları yenilerken greyder ile de yolların bakımını yapmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Karahan “Özellikle kış aylarıyla birlikte yağmurlu havalarda arazilerine gitmek isteyen vatandaşların zorluk çekmemeleri adına yol düzenlemesi yapıyoruz.Vatandaşlarımızın arazilerine rahat bir şekilde ulaşım sağlaması için çalışma başlattık. Bazı yerlere yeni yollar yaparken, bazı yerlerde de bozulan yolları onarıyoruz. Bozulan yollarımıza dolgu malzeme dökerek greyder ile tesviye ediyoruz. Arazi yollarının yapımına başka kırsal mahallelerde de devam edeceğiz" dedi. 

 

“350 TONLUK TAM TEŞEKKÜLLÜ SU DEPOSU YAPTIK”

Beldenin içme suyu depolarının kapasitelerinin yetersiz olmasının özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintilerinin en büyük sebeplerinden biri olduğunu ifade eden Karahan, “Başkan olduğum ilk günden beri önem verdiğim konuların başında altyapı ve beraberinde bundan kaynaklı yaşanan su sıkıntılarını ortadan kaldırmak. Bunun için ciddi bir çaba sarf ediyoruz. Sadece su kaynaklarını verimli kullanmak değil beraberinde de su kaynaklarının doğru bir şekilde depolarımıza sevkiyatını sağlamak adına su depolarımızın kapasitesini yükselteceğimizi ve  yeni su deposunu beldemize kazandıracağımızı söylemiştik. Bu kapsamda 350 tonluk tam teşekküllü su deposu yaptık. Seçim zamanı verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmekle kalmayıp beldemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha güzel ve sağlıklı ortamda yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

“ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Belediye Başkanı Karahan “Bir yerde hizmet bakımından en önemli yatırım alt yapıdır. Alt yapısı olmayan bölgelerde üst yapı çok çabuk bozuluyor. Sağlam ve kalıcı işler yapılamıyor. Yerleşim alanlarının temiz ve güzel olmasının yanısıra halkımızın temiz su içmesi için alt yapı önemlidir. Bu kapsamda iller bankası destekli SUKAP projesi kapsamında yarısı hibe 3 milyon 500 bin tl.’ye malolan kanalizasyon ve altyapı projemizi tamamlayarak belde halkımızın hizmetine sunduk. Dumanlı yaylasından 7,5 km lik hattan cazibeli içme suyu getirdik. Beldenin tüm içme suyu hattını yeniledik. Yapılan alt yapı çalışmasıyla birlikte beldemiz pis ve kötü kokulardan arınmış, temiz ve sağlıklı içme suyu içilebilen bir yer haline gelmiştir.” diye konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x