google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Gönüllü kadınlardan milli seferberlik

Gönüllü kadınlardan milli seferberlik

Zile Halk Eğitim Merkezi'nde gönüllü 6 usta öğretici ve 4 kursiyer resmi kurumlar için günde 5 bin adet koruyucu maske üretiyor. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin desteğiyle makine parkuru kuran ve üretimi arttıran gönüllüler, Covid-19 ile mücadelede adeta Milli Seferberlik ilan etti

08 Mayıs 2020 - 16:12 - Güncelleme: 10 Mayıs 2020 - 16:19

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Koronavirüs ile Mücadele Önlemleri'  kapsamında Zile Halk Eğitim Merkezi'nde resmi kurumlar için koruyucu maske üretimine başladı.  Gönüllü 6 usta öğretici ve 4 kursiyer olmak üzere toplam 10 kişi günlük 5 bin adet koruyucu maske üretiyor.

 

Zile Halk Eğitim Müdürü Bayram Polattimur, bu süreçte devlete bir katkı sağlama düşüncesiyle ilk olarak sağlık çalışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda 250 adet koruyucu tıbbi önlük ürettiklerini belirterek “Burada özellikle Milli duygularla bu işte Milli bir seferlik içinde olduğumuzu düşündük. Onun verdiği heyecanla, motivasyonla maske üretimine başladık. Amatörce gönüllü personelimizin çabasıyla kurumların ihtiyacını karşılıyorduk. Oluşturduğumuz çok az sayıda bir üretimdi. Amerika’ya 2 uçak ve Somali’ye yardım gitmesi bizi çok duygulandırdı, gururlandırdı. Bizde devletimizin yanında olalım, üretimi artıralım dedik. Kapasite artırımı için İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin de katkılarıyla makine parkurumuzu kurduk. Şuan günde 5 bin maske üretimini sağlıyoruz. Bu bir başlangıç, üretim sayısını daha çok artırabileceğimizi biliyoruz" diye konuştu.

 

MİLLİ SEFERBERLİK ÖRNEĞİ

 

Üretim, gönüllü kadınların yaptığı kaydeden Palottimur, "Maske üretiminde gönüllü olarak çalışanlarımız tamamen fedakârca, tamamen Milli bir şuurla, Milli mücadeledeki ruhla, şevkle ve azimle bu işe soyundular. Gerçekten burada çok büyük bir fedakarlıkla mesai yapıyorlar. Ramazan ayında oruçlu bir şekilde çocuklarından, evlerinden uzaklar. Hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0