GOP Lisesi’nde nostaljik buluşma

GOP Lisesi'nde nostaljik buluşma

Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunlarını buluşturan geleneksel pilav gününün 15.'si düzenlenirken Türkiye'nin birçok şehrinden gelen GOP Lisesi mezunlarını bir araya getiren organizasyonda eski sıra arkadaşları bir araya gelerek nostalji yaşadı

17 Eylül 2018 - 15:18 - Güncelleme: 17 Eylül 2018 - 15:20


Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunlar Derneği (GOPMED) öncülüğünde Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunları Pilav Günü organizasyonun 15'si yine yoğun katılımla gerçekleştirildi. GOPMED Başkanı Av. Melih Yardımcı'nın hazır bulunduğu dev geleneksel buluşma, mezunlara yine nostaljik anlar yaşattı.
Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Eski Bakan Metin Gürdere, Tokat Eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek'in yanı sıra Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi mezunu olup Türkiye'nin pek çok farklı ilinde yaşamını sürdüren GOP Lisesi mezunlarının katıldığı 15. Geleneksel Pilav Gününde mezunlar için plaket töreni de düzenlendi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan GOPMED Başkanı Av. Melih Yardımcı, konukları selamlama konuşmasının ardından hayatlarını kaybeden GOP Lisesi mezunlarını rahmetle anarak sözlerine başladı. Sağlık problemleri nedeniyle programa katılamayan mezunlara ise acil şifalar dileyen Dernek Başkanı Yardımcı, Muharrem ayının ülkemize birlik beraberlik ve kardeşlik getirmesini temenni etti.
2018-2019 eğitim-öğretim yılına 17 Eylül pazartesi günü başlanacağını hatırlatan Yardımcı, eğitim camiasına yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti. Her yıl Haziran ayının ilk haftasında düzenlenen pilav gününün bu yıl 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri nedeniyle Eylül ayına ertelendiğini söyleyen Yardımcı, okulların açılmasına yakın bir süre zarfında yapılan hazırlıklardan ötürü emeği geçenlere teşekkür etti. Yardımcı, “Gaziosmanpaşa Lisesi mezunu olmak, Gaziosmanpaşa Liseli olmak onurdur, gururdur” dedi.

“GAZİOSMANPAŞA LİSESİ BİR SEMBOL HALİNE GELDİ”
Gaziosmanpaşa Lisesi'nin sembol haline gelen okullardan biri olduğunu söyleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da  “100 yılı aşan bir okuldan bahsediyoruz. Şehrimize baktığımızda 100 yılı geçmiş hangi kurum var diye düşündüğümüzde bir elin parmaklarını geçmez. Binlerce öğrenci yetiştirmiş çok önemli şahsiyetleri hem Tokatımıza hem ülkemize kazandırmış Gaziosmanpaşa Lisesi en güzel gönülleri hak ediyor. İnşallah bundan sonra da yetiştireceği birçok öğrenci ve önemli şahsiyetlerle ülkemize hizmet etmeye devam edecektir” dedi. 15. Kez düzenlenen Geleneksel Pilav gününün kesintisiz devam etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Eroğlu bu önemli birliktelikten ötürü tebrik etti.

“DERDİMİZ DE HEYECANIMIZ DA TOKAT”
Eroğlu, “Hepimizin tek derdi heyecanı Tokat. Burası öyle güzel bir şehir ki tarihiyle, doğasıyla insanıyla, birçok kişinin gıpta ettiği güzel bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehre hizmet etmek ibadettir, mutluluktur. Allah da bize bu şehre hizmet etme fırsatı verdi. Umuyoruz ki şehrimiz gezginlerin tercih ettiği dünyanın tercih ettiği bir şehir olur. Bu şehirde her şey var. Tarihiyle kültürüyle gezilmeye değer bir şehir olma anlamında inşallah daha çok gayret edeceğiz” dedi.  
Vali Ömer Toraman'ın yanı sıra 1971-72 yılı mezunları adına Dr. Bilal Durmaz, 1972-73 yılı mezunları adına Suphi Erdem Acar birer konuşma yaptı. Daha sonra okul bahçesinde pilav ikramı ile aynı sofrada buluşan sıra arkadaşları eski okul anılarını yad etti.

2018/09/2018-09-17-15-19-25.jpg
2018/09/2018-09-17-15-19-30.jpg
2018/09/2018-09-17-15-19-32.jpg
2018/09/2018-09-17-15-19-42.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmeye başladık
Normalleşmeye başladık
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI
HUBYAR TEKKESİ TARTIŞMASI