GOP Lisesi öğretmenlerine Almanya’da eğitim

GOP Lisesi öğretmenlerine Almanya’da eğitim

Gaziosmanpaşa Lisesi Arge birimi tarafından yürütülen AB proje çalışmaları kapsamında altı öğretmen Almanya’da bir hafta süren eğitim aldı.

08 Haziran 2018 - 19:35

Avrupa Birliği Gençlik Programları Erasmus projesi kapsamında Gaziosmanpaşa Lisesi idarecileri Müdür Başyardımcısı Ayhan Sancak, Müdür Yardımcısı Erkan Odabaşı, Rehber öğretmen Dilek Elhan, Kimya öğretmeni M. Fatih Birinci,Fizik öğretmeni Oğuz Öztürk ve İngilizce öğretmeni Gülşah Kılıç Almanya´nın Lauenburg / Elbe şehrinde  "Sözsüz İletişim (NonVerbalCommunication)" ve "Dijital Materyallerin Eğitim Ortamındaki Kullanımı(Digital Tools)" konularında proje ortakları Finlandiya, Almanya, Polanya ekipleri ile birlikte eğitim aldılar. 

Proje ekibinde Ayhan Sancak Macar Eğitim Uzmanı GergoKiss tarafından verilen, sözsüz iletişimde beden dili etkililiği kapsamında yapılan etkinlikler oldukça hareketli ve eğlenceli saatlere zemin oluşturduğunu, ülkelerin kaynaşması noktasında da yararlı olduğunu söyledi. Ülke proje ekipleri 2018 yılı içerisinde yapılacak olan öğrenci değişim programları için hazırlık yaptılar.

Okul Müdürü Ramazan Atlı yaptığı açıklamada Mart ayında da bir grup öğrenci ve öğretmenin Polonya’ ya gittiğini ve yaz aylarında 2 grup öğrencinin daha öğrenci değişim programından faydalanacağını söyledi.

Ekim 2018’ de proje ortağı ülke temsilcilerini Türkiye’ ağırlayacak. Projenin bir sonraki adımı 2 öğretmen 6 öğrencinin katılımıyla 20-27 Haziran tarihlerinde Krakow´da gerçekleştirilecek. Ayrıca aynı ülke temsilcileri 9-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Varşova´da bir araya gelecekler.Bu öğrenci değişimi programına  Gaziosmanpaşa Lisesi’ inden 5 öğrenci ve 2 öğretmen katılacak.

Haber Merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OSB'de Gürgünoğlu kazanırken, TSO kaybeden oldu
OSB'de Gürgünoğlu kazanırken, TSO kaybeden oldu
SES’te seçim tamamlandı
SES’te seçim tamamlandı