Görme engellilere yönelik iş birliği

Görme engellilere yönelik iş birliği

Kaynaştırma, bütünleştirme çalışmalarına dair işbirliği protokolü Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Pelit’ in başkanlığında imzalandı.

15 Ocak 2020 - 12:11

Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Pelit’ in başkanlığında imzalanan protokol ile; Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda öğrenim gören ve kaynaştırma çalışmalarına ihtiyaç duyan öğrenciler;75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu, 18 Mart İlkokulu, Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Karşıyaka İlkokulunda öğrenimine devam eden normal gelişim gösteren öğrenciler akademik, sosyal-sportif ve toplumsal uyum becerilerine yönelik faaliyetlerde bir araya gelebilecekler.

Yapılacak olan çalışmalar ile; özel gereksinimli ve  normal gelişim gösteren öğrencilerin kısmi zamanlı kaynaştırma yoluyla bir arada olmaları sağlanarak; özel gereksinimli çocuklarımızın; kendine güven, takdir edilme, işe yarama, cesaret, sorumluluk gibi sosyal değerlerin geliştirilmesi, diğer taraftan normal gelişim gösteren çocuklarımızda da; birlikte yaşamayı öğrenme,  koşulsuz kabul, hoşgörü, yardımlaşma, demokrasi ve ahlaki anlayışları geliştirilmesi hedeflenmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x