Görüntüsü Tokat Konaklarını Anımsatacak

Görüntüsü Tokat Konaklarını Anımsatacak

Geçtiğimiz aylarda Tokat'ın incisi Kanal Tokat Projesi kapsamında Yeşilırmak kenarında yapımına başlanılan Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinin Eylül ayına açılması bekleniyor. Toplam 700 metrekare alan kaplayan tesis yiyecek sektörüne hizmet verecek

29 Haziran 2018 - 12:32


1700'lü yıllarda ki Tokat Müftüsü'nün bağ evinden esinlenilerek yapımına başlanılan Hıdırlık Sosyal Tesislerinde incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, Kanal Tokat etrafında dört ayrı tesisin inşaa edildiğini belirtti.
Başkan Eroğlu, çalışmaların hızla devam ettiği Hıdırlık Sosyal Tesislerinde yaptığı açıklamada; “Tokatlılar en iyiye, en güzele, en mükemmel hizmetlere layık olan insanlar. Bizler de Tokatlılar için bu konuda ekiplerimizle, bütün belediye personellerimizle en güzel hizmetleri Tokat'a kazandırmanın, gayreti içerisindeyiz. Mevcut Belediye Sosyal Tesisimizi son derece güzel bir hale getirdik ve insanlarımızın, belediyenin hizmetine sunduk. Ama özellikle Yeşilırmak'ın kenarında yapmış olduğumuz Kanal Tokat kadar sizler için dört ayrı Sosyal Tesislerin yapımına şuanda başladık. Bunlardan en güzeli, en özeli Yeşilırmak kenarında yapmış olduğumuzHıdırlık Sosyal Tesisi.  Zira bu Sosyal Tesis Tokat'ımızın kültürünü yansıtan, kimliğini ortaya koyan ve o tarihi Tokat'ın da her anlamda görselliğini oluşturacak olan tarihi konağımız bir Sosyal Tesis şeklinde siz değerli hemşerilerimizin hizmetine açılacak” dedi.
Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinin toplam 700 metrekarelik bir alanı kapsadığını ve özel el sanatlarının yer aldığını belirten Başkan Eroğlu, Eylül ayına yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

EYLÜL'DE AÇILMASI PLANLANIYOR
Başkan Eroğlu konuşmasında; “Dış alanı yaklaşık 350 metrekare, kapalı alanı 450 metrekare olan toplam 700 metrekarelik bir alanı kapsayacak bu sosyal tesisimiz için yaklaşık 8-9 aydır hummalı bir şekilde çalışılıyor. Tamamen ahşaptan ve Tokat'ın yerli malzemeleriyle yapılan, her anlamda en ince detayı bile düşünülen ve Tokat'ta şuanda konusunda uzman olan el sanatı yapan insanlarımızın da ahşap oymaları ile beraber süsleyeceğimiz bu sosyal tesisimiz Tokat'ın adeta incisi olacak. Çok küçük detaylar kaldı. İnşallah hedefimiz Eylül ayı gibi bitirerek siz değerli Tokatlı hemşehrilerimizin hizmetine açmak olacak. Hem kışlık hem yazlık mekânı ile yılın her günü açılan sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri ile sizlerin buluşma yeri olacak. Siz Tokatlı hemşerilerimizin bir taraftan Kanal Tokat'ı izlediği bir taraftan geniş alanda oturduğu Tokat'ın tarihi havasını soluduğu alanda lezzetli içecek ve yiyeceklerin bulunduğu bir mekân olacak inşallah. Tüm Tokat'ımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
Kaldırım işgaline çözüm ortak adım
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor