GÖVCE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

GÖVCE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

AK Parti Çat Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce, Çat meydanında düzenlenen mitingle projelerini açıkladı. Binlerce vatandaşın katıldığı mitingde Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce adeta gövde gösterisi yaparak 31 Mart akşamı zaferi göğüsleyeceğinin sinyalini verdi. Gövce, koltuk için değil hizmet için aday olduğunu ifade etti.

26 Mart 2019 - 11:51

AK Parti Çat Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce, Çat meydanında düzenlenen mitingle projelerini açıkladı. Binlerce vatandaşın katıldığı mitinge AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Milletvekili Mustafa Arslan, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk’ün yanı sıra teşkilat mensupları katıldı. Yüzlerce aracın kilometrelerce oluşturduğu konvoy eşliğinde miting alanına gelen misafirleri coşkulu bir kalabalık karşıladı. Çat’ın Ak Parti Belediye Başkan Adayı Orhan Gövce adeta gövde gösterisi yaparak 31 Mart Akşamı zaferi göğüsleyeceğinin mesajını verdi.

Konuşmasına MHP’li mevcut Belediye Başkanını eleştirerek başlayan Gövce, “Değerli kardeşlerim, değerli Çatlılar, şuan ki Belediye Başkanımız çıkmış diyor ki ‘üç beş kişiyi yanına aldı şikayet ortamı arttı haktan hukuktan bahsediyor’, ben diyorum değerli kardeşlerim size bu haktan hukuktan bahsediyorsa, bunun hakkı hukuku varsa oy vermediler diye belediyede çalışan kardeşlerimizin maaşlarını niye kesti?. Ben koltuk sevdası için değil siz değerli kardeşlerime hizmet için çıktım bu yola. Şimdi çıkmış belediye başkanımız yapacağı işleri anlatıyor geçmiş dönemde söz verdiğin işler nerede?. Biz halka hizmet için buradayız, sadece bir bölgeye değil tüm bölgeye hitap etmek için geliyoruz. Yolu olmayan, elektriği olamayan, suyu olmayan mezra kalmayacak. Kardeşlerim bayramlardan dışarıdan misafirler geliyor, kardeşim bu nasıl belediye burada kim görev yapıyor diyor. Hizmet için, hak için Çat’ı dışarıda temsil etmek için ben bu göreve talip oldum. Çat’ın imajı yükseltim adından söz ettiren bir belde yapmak için talip oldum. Her yıl ayın belli bir günü festival yapıp İstanbul’da ki, İzmir’de ki kardeşlerimizle bir araya gelip birlik ve beraberliğimizi daim edeceğiz. Servis ve minibüs taşımacılığında yenilikler yaparak hizmeti artıracağız. Buradan personel olacak arkadaşlara sesleniyorum. Allah nasip kısmet eder 1 Nisan’da zafer bayrağını Çat’a dikersek personelimiz bütün alın terleriyle kazanmış oldukları haklarının tamamını alacaklar” dedi.

“ÇAT’IN İMAJINI YÜKSELMEK İÇİN ADAYIM”

Yapacağı projelerle Çat’ın imajını yükselteceğini, ifade eden Orhan Gövce, “Değerli hemşerilerim ben Çat’ın imajını yükseltip adından sıkça söz ettiren bir belde olması için adayım. Nasip olur başkan olursak tabiki kafamda birçok projem var. Mesela güneş enerjisi santrali oluşturup beldemize elektrik temini sağlamak. Bilindiği gibi devletimiz bu tarz projelere yüzde 50 ve yüzde 60 civarında hibe veriyor. Devletimizin bu katkılarıyla elektrik enerjisi üretimiz için güneş enerjisi paneli yapmayı düşünüyorum. Bir diğer projemiz ise bizim çimenler mevkisi dediğimiz bir bölge var. Bu bölgede insanlarımızın elektrik, su ve alt yapı sorunu var. Burada 15 haneye yakın insanımız yaşıyor. Bu mezramızın sorunlarını gidereceğiz. Benim önemsediğim bir diğer konuda insanlarımızla haşir neşir olup onların fikirlerini alıp istişare halinde olmak. Ben bu fikirle bir köy heyeti derneği kuracağım. Yani bir köy konağı yapıp burada beldemizin 45 ile 60 yaş arasındaki insanlardan üye oluşturacağız. Üyelerimizle ayın belli günleri köy konağında bir araya gelip sohbet ederek beldemizde yapılaması gereken neler vardır?, neler yapabiliriz? Hizmetlerden memnun musunuz? Bizden memnun musunuz? Personelimizden memnun musunuz? Gibi istişarelerle çalışma yürüteceğiz. Biz asla benci değil, bizci olacağız. İnsanımızı önemseyeceğiz, bizi neden destekleyip oy verdiklerini hiç unutmayarak hareket edeceğiz. Hepinizin yüreğine sağlık, Allah razı olsun, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇAT KASABASI GÖLETİ İÇİN BÜYÜK ADIM

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise Çat’a yeni dönemde yapılacak olan projelere kısaca değinerek Çat kasabası göledi hakkında bilgiler verdi. Arslan yaptığı konuşmada, “Çat kasabası göledi için çalışmalar başladı DSİ Bölge Müdürlüğü’ne gönderdik, inşallah önümüzde ki dönemde buraya büyük bir gölet yapmak için çalışma başlattık. Çat her zaman partimizin yanında oldu Cumhurbaşkanımıza destek verdi Çat’a yapılan her şey helal olsun. Dere ıslahının ikinci kısmıyla ilgilide ön inceleme raporlarını düzenledik onlarda bölge müdürlüğüne gönderdik kavak deresinin ikinci kısmının ıslahı da yapılacak hayırlı olsun. Özel idaremiz kapalı sulama tesisiyle ilgili bir proje başlattı inşallah onlarda projeyi yapıp ödenek yapıldığında önümüzdeki yıllarda tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaşamak için en iyi şehirde 61.’yiz
Yaşamak için en iyi şehirde 61.’yiz
Radarla hız denetimi yapıldı
Radarla hız denetimi yapıldı