Güneş çarpabilir!

Güneş çarpabilir!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin Uyarı Merkezi (BTUM)’dan yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerine çıkacak. Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca vatandaşların güneş çarpmalarına karşı dikkatli olması gerekiyor

28 Ağustos 2020 - 19:19

Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta sonu Orta aradeniz bölgesi genelinde hava sıcaklıklarının artarak, kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bölgemiz genelinde genellikle yağış beklenmiyor.

Yapılan açıklamada; “Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” uyarısında bulunuldu.

Önümüzdeki günlerde bölgemize bağlı il merkezlerimizde görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar; Amasya 37-40, Tokat 37-40, Kastamonu 36-38, Çorum 37-39, Samsun 28-29, Ordu 28-29, Sinop 27-29 derece civarındadır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali İhsan
    3 hafta önce
    Tokatspor Tokat\'ın markasıdır haberine yorum açmadığınız için buraya yazıyorum; 95 yılından beri sporun aktif olarak içindeyim.Beden eğitimciyim ve hala aktif spor yapıyorum ve milli takıma kadar yükseldim ve sözüm şudur ki;ilçede yetişen bir genç olarak önümüzde sadece Tokatspor ve Samsunspor gibi hedefler varken, siz ilçe sporcularının yüzüne dahi bakmayıp Karadenizden hoca ve oyuncu doldurup sadece Tokat merkezden(belli kişilerin adamları ve topçuları) arkası sağlam gençleri Tokatspor\'a alıp ilçelerdeki gençler ağzıyla kuş tutsada yüzüne bakmadığınızda biz bunları çok söyledik.şimdi mi aklınıza geldi ilçelerin ve amatör takımların kardeş olduğu birlik olması gerektiği bir oluşumu kurmak ve ortak forma bastırmak eyyyy Tokat\'a kök salmış Tokatspor yönetimi ve çok bilmiş Toksatspor kamuoyu..?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı