google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
GÜNGÖR KAYA İSMİ SOKAĞINDA YAŞAYACAK

GÜNGÖR KAYA İSMİ SOKAĞINDA YAŞAYACAK

Tokat'ın tanınmış simalarından siyasetçi, sivil toplumcu, hayırsever iş adamı Güngör Kaya'nın ismi, tüm hayatını geçirdiği Hizarhane caddesine verilerek artık ölümsüzleşecek.

15 Ocak 2021 - 15:15


Tokat Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Hizarhane caddesinin ismi Güngör Kaya caddesi olarak değiştirildi. Karar, 1 Aralık tarihinde Avukat Süleyman Kaya'nın, Tokat Belediye Başkanlığı'na talebinin, belediye meclisinin 9 ocak tarihinde yapılan oturumunda oy birliği ile kabul edilmesi ile gerçekleşti. 

ÇOK YÖNLÜ BİR KİŞİLİKTİ
İş adamı Güngör Kaya, değişik tarihlerde, Demokrat Parti ve Adalet Partisi'nde il başkanlıkları, vekaleten Tokat Belediye Başkanlığı, belediye meclis üyelikleri, TZOB genel sekreterliği, yönetim kurulu üyeliği ve genel başkan yardımcılığı, voleybol ve güreş milli hakemliği, Tokat Ziraat Odası Başkanlığı olmak üzere bir çok görevlerde bulundu. Güngör Kaya isminin doğup büyüdüğü, ticarethanelerinin olduğu caddeye verilmesi, çarşı esnafı tarafından da memnuniyetle karşılandı. 

EROĞLU: ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİMDİ
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da "Güngör Kaya amcamız şehrimiz için çok önemli bir isimdir. Ömrünün önemli bir kısmını şehrimize hizmetle geçirmiş olan ve hepimiz üzerinde emeği bulunan değerli büyüğümüzün isminin, doğup büyüdüğü, benim de çocukluğumun, gençliğimin geçtiği çarşımıza verilmesi, meclisimizin oybirliği ile gerçekleşti. Ben bu nedenle meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Güngör Kaya büyüğümüzün ismi, caddemize hayırlı olsun" dedi. 

SÜLEYMAN KAYA'DAN TEŞEKKÜR
Tokat'ın tanınmış Avukatlarından Süleyman Kaya da muhabirimize yaptığı açıklamada, "Babam Güngör Kaya ömrünün büyük bir kısmını şehrimize hizmet yolunda geçirdi. Onun ailesi, aşkı, memleketi idi. Tokat'ı bizden daha çok severdi diyebiliriz. Ben öyle bir insanın evlâdı olmaktan onur duyuyorum. Babamın isminin çarsımıza verilmesi yönünde aldığı karardan ötürü de başta değerli dostum, başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'na ve değerli belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HALİL KAYA: “MİNNETTARIZ!”
Tokat'ta birçok sivil toplum örgütünde ve mesleki derneklerde yöneticilik yapıyor olan Halil Kaya: “Öncelikle Belediye Başkanımıza ve belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sevgili babamızın adının buraya verilmesinin mutluluğunu, gurunu ve hüznünü birlikte yaşıyoruz. Minnettarız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TOKAT TA MADEN ARAMAYA GEÇİT YOK
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA
TÜRKİYE’DE 35. ŞUBESİYLE TASARRUF AŞ. TOKAT’TA