GÜZEL AHLAK ÖDÜLLENDİRİLDİ

GÜZEL AHLAK ÖDÜLLENDİRİLDİ

“İçindeki Güzelliği Paylaş” sloganıyla bu sene 7.si düzenlenen ve “Güzel Ahlakı” konu alan Ufkayolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmasında Dereceye Giren Yarışmacılar Ödüllendirildi

16 Mayıs 2019 - 11:22 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 23:19

Server  Gençlik ve Spor  Kulübü tarafından tüm dünyada organize edilen, Tokat’ta ise deha gençlik spor ve izcilik kulübü tarafından  yürütülen Ufkayolculuk- 7“Güzel Ahlak” konulu kitap okuma yarışması Ödül Töreni yoğun bir katılımla 11Mayıs Cumartesi günü düzenlenen iftar programıyla gerçekleştirildi.

İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere  3 farklı  kategoride 17 Mart Pazar  saat 10.00’da tüm Türkiye ile birlikte Tokat’ımızda da aynı anda yapılan yarışmaya Tokat’tan toplam 6500 yarışmacı başvurmuş, Yarışma sınavı 200 gönüllü gözetmen nezaretinde Tokat il merkezinde,bütün ilçe merkezlerimizde, birçok belde ve köyde başarıyla uygulanmıştı.

Tokat’ta dereceye girenlere ödülleri DEHA Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından  törenle verildi.

Ödül programı açılış konuşmasını  yapan DEHA Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü başkanı Mustafa Doğan; “ %100 Allah rızası ve %100 gönüllülük esaslı yapılan yarışmaya teveccühlerinden dolayı yarışmacılarımıza ve tüm Tokatlılara,ayrıca desteklerini bizden esirgemeyen başta Tokat Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu’na;  yine yarışmamızın duyurusunda ve  sınavımızın okul ortamlarında huzurlu bir şekilde  yapılmasında  katkı ve destek sağlayan  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve ilçe  Milli Eğitim Müdürlüklerimize, okullarımızda sadece Allah rızası için gayret gösteren takvalı kahramanlarımıza  , sınavda gönüllü gözetmenlik yapan fedakar öğretmenlerimize ve özellikle tüm bunların yapılabilmesi için bizlere  destek sağlayan sponsorlarımıza ayrı ayrı, sonsuz şükranlarımı arz ederim. Ayrıca yarışmamızın her aşamasında üstün gayretleriyle destek sağlayan Tokat Çevre ve Kültür Derneği yönetim kuruluna , Nezahet Hanımlar Derneği yönetim kuruluna, Turhal  Çevre ve Kültür Derneği yönetim kuruluna minnet ve şükranlarımı arz ederim.” dedi

Programa konuşmacı olarak katılan  Cumhuriyet  Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim dalı  Başkanı Prof .Dr.Kadir ÖZKÖSE, Güzel Ahlakın dindeki yeri ve öneminden bahsederek topluma kattığı değerleri anlattı.

Gecede İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere  3 farklı  kategoride dereceye giren 99 yarışmacıya ödülleri  dağıtıldı. Tüm ilçelerden değişik derecelerde ödül almaya hak kazanan yarışmacılara ödüllerini programa katılan protokol takdim etti.

Yarışmada,

İlkokul  KategorisindeTokat 1.’liğini Erbaa/Kuruçay İlkokulundan Fatıma Zehra Baygın

Ortaokul Kategorisinde Tokat 1.’liğini Zile Fevzi Çakmak Ortaokulundan Gülten Yeniler

Lise  Kategorisinde Tokat 1.’liğini REŞADİYE Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi öğrencisi  İhsan Akdeniz aldı.

VİDEO

https://youtu.be/eK1xJHFa6Bw

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ