AV. BİCE, BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

Tokat Barosunda seçim heyecanı başladı. 13 Ekim 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Tokat Barosu seçimlerinde Başkan adayı olduğunu açıklayan Av. Hakan Ahmet Bice, “Meslektaşlarımın ve mesleğimin sorunlarını biliyorum. Bu sorunların çözümü noktasında sorunları hem Tokat, hem ülke bazında gündeme taşımak ve çözüm noktasında bende elimi taşın altına koymak istedim. Bu sorunları bildiğime ve çözüm de üretebileceğime inandım arkadaşlarımın huzuruna çıkıyorum” dedi.


AV. BİCE, BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

Tokat’ta 26 yıldır serbest Avukatlık yapan tecrübeli hukukçu Av Hakan Ahmet Bice, 13 Ekim 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Tokat Barosu seçimlerinde Başkan adayı olduğunu açıkladı. 3 dönemdir Baro Başkanlığını sürdüren Av. Faruk Bostancı’nın tekrar aday olmayacağı öğrenilen seçimde, Başkanlık için adı geçen Av Hakan Ahmet Bice, Başkan olacak kişinin kazanacağı veya kaybedeceği  bir şeyin olamadığını söyleyerek neden aday olduğunu açıkladı. Bice, açıklamasında “Mevcut Baro başkanımız ve yönetimi 3 dönemdir görevine devam etmekte. Bu dönem başkanımız artık aday olmayacağını ve başka arkadaşlarında aday olması gerektiği düşüncesiyle bunu dile getirdi. Bir meslektaşımız aday olduğunu açıkladı. Bizde gerekli görüşmelerimizi yaparak istişareler sonucunda başkan adayı olmaya niyetlendik. Burada ki amacımız meslek kuruluşu olan Baro, Avukat sıfatına sahip olan tüm arkadaşlarımızın başkanlık makamı tarafından temsil edildiği yer. Burada başkan olacak arkadaşın kazanacağı ve kaybedeceği bir şey yok. Önce ki yönetimler şunu yapsaydı diyeceğimiz bir şey yok, bizde şimdi şunları yapacağız diyeceğimiz bir vaatde yok. Burası bir meslek kuruluşu yapılanlar layıkıyla yapılmıştır, bundan sonrada öyle devam eder. Niye aday olduğuma gelince, Tokat’ta Avukatlık yapan arkadaşlarımın genç olanlarına bende gençtim zamanında sizlerin sorunlarını biliyorum, yaşlı arkadaşlarıma da aynı dönemde görev yaptık sorunlarımızı biliyoruz dedim. Meslektaşlarımın ve mesleğimin sorunlarını biliyorum. Bu sorunların çözümü noktasında sorunları hem Tokat, hem ülke bazında gündeme taşımak ve çözüm noktasında bende elimi taşın altına koymak istedim. Bu sorunları bildiğime ve çözümde üretebileceğime inandım arkadaşlarımın huzuruna çıkıyorum. Bu bir yarıştır, her ne kadar kazananı kaybedeni olmasa da tabi ki kazanmak için mücadele verilecektir. Biz Avukatız seçim kaybetsek bile avukatlığımız bitemeyecektir. Diğer aday arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Kendisini de bizzat ziyaret edeceğim. Oy verecek arkadaşlarımız bizim seçmenimiz değil meslektaşımızdır. Dolayısıyla bir seçim veya vaat yoktur. Seçim ziyaretlerimde ne bir söz vereceğim, nede bir söz alacağım. Toplamda 300’e yakın oy kullanacak meslektaşımız var. hiç birimizin birbirimizden farkı yok, meslektaşlarımızı kendilerini kim daha iyi temsil edecek ona oy verecekler” dedi.

Çeşitli STK’lar da görev alan ve sportif kimliğiyle de ön plana çıkan Av. Hakan Ahmet Bice, Baro bünyesinde çeşitli kulüplerin kurulabileceğini ve buna öncelik yapabileceğini ifade ederek, “Türkiye Barolar Birliği futbol turnuvaları düzenliyor ve şampiyon olan takım Avrupa’da ülkemizi temsil ediyor, bunuda genelde büyük şehirler alıyor zaten. Bundan etkilenen Barolar bölge ve şehir turnuvaları yapıyor. Bizim baromuzda çok başarılı Afyon’da şampiyon olduk. Bir dönem antrenör olarak da görev yaptım. Bundan sonra o etkinlik devam edecek. Devamında belki basket veya voleybol takımı kurarız, bisiklet kulübü oluşturabiliriz veya benim de hobim olan geleneksel okçuluk takımı kurabiliriz, ben arkadaşlarımıza da kursta verebilirim. Spor insanla iç içe olduğu için bizde avukatlıktan önce insanız. Avukatlık sadece etiketimiz. Bunlar bir seçim vaadi değildir, arkadaşlarımızdan talep geldiği noktada talepleri değerlendiririz” diye konuştu.

Öz geçmişinden ve kişiliğinden bahseden Av. Bice, açıklamasını şöyle bitirdi;

“1966 Tokat doğumluyu, ilk, orta ve lise eğitimimi Tokat’ta tamamladım Endistrü meslek lisesi motor lisesi mezunuyum. Burasını özellikle belirtiyorum ki meslek liselilerden de Hukukçu olunur. Dicle üniversite Hukuk fakültesini bitirdim, sonrasında Tokat’ta üstadım Avukat İlhami Aykır’ın yanında stajımı tamamladım. 1992 yılında serbest Avukat olarak mesleğe başladım. Halen görevimiz devam etmekteyim Av. Melek Bice ile evliyim kendisi emekli oldu. 3 çocuk babasıyım. 26 yıllık meslek hayatım içerisinde çeşitli STK’larda ve Baro yönetiminde görevler aldım. Sporla çok yakın ilgilim var bir dönem Tokatspor yönetiminde yer aldım. Şuanda Türkiye geleneksel spor dalları federasyonu atlı okçuluk hakemiyim. Lisanslı yaya okçusuyum, lisanslı kara avcısıyım, futbolu severim bir dönem Tokat Barosu futbol takımının kalecisiydim, yaşım icabı jübile yaptım. “