AK Parti yerel seçimlere hazırlanıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü Yusuf Ziya Yılmaz Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı için Tokat’a gelerek yerel seçimler öncesi partililerle bir araya geldi.


AK Parti yerel seçimlere hazırlanıyor

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti Tokat İl Teşkilatında da çalışmalar hızla devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü Yusuf Ziya Yılmaz Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı için Tokat’a geldi. Toplantı öncesi AK Parti İl Başkanı Metin Polat ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamlarında ziyaret eden Yusuf Ziya Yılmaz’a İl Başkanı Polat ve Belediye Başkanı Eroğlu Tokat’a ait yöresel hediyeler takdim ettiler. Ziyaretler sonrası İl Binası toplantı salonunda başlayan istişare toplantısına, İl Başkanı Metin Polat ve yönetim kurulu üyeleri, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, İl Genel Meclis Başkanı Salih Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile İlçe ve Belde Belediye Başkanları katıldı.

İl Başkanı Metin Polat’ın açılış konuşmasının ardından başlayan toplantıda uzun yıllar Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanlığı yapan Yusuf Ziya Yılmaz’ın, partililere yerel yönetimlerin önemini anlattığı öğrenildi.  Toplantı sonrası AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Koordinatörü Yusuf Ziya Yılmaz, İlçe Başkanları ve Belediye Başkanlarıyla bire bir görüşerek karşılıklı istişare yaptığı ve yerel seçimlere ilişkin ayrı ayrı görüştüğü yine öğrenilen bilgiler arasında.

HABER: Sırrı SÜRER