CHP’Lİ ALPAY’DAN AF ELEŞTİRİSİ

MHP’nin af teklifini eleştiren CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay Türkiye'de bu kadar insanımız acı ve sefalet altındayken Milliyetçi Hareket Partisi’nin, insanlarımızı, genç kardeşlerimizi öldürerek ve artık çeteciliği dünya çapında tescillenmiş olan birilerinin sonlarının ne olacağı kaygısını taşımaktan vazgeçmesi gerekmektedir” dedi.


CHP’Lİ ALPAY’DAN AF ELEŞTİRİSİ

CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay, MHP’nin af teklifine ilişkin açıklama yaparak, ülkenin ekonomik sıkıntılar içerisinde boğuştuğunu, bu af teklifinin gündemi değiştirmek için olduğunu söyledi. Alpay, yaptığı açıklamada, “Türkiye'de bu kadar insanımız acı ve sefalet altındayken Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP)’nin, insanlarımızı, genç kardeşlerimizi öldürerek ve artık çeteciliği (dünya çapında tescillenmiş) olan birilerinin sonlarının ne olacağı kaygısını taşımaktan vazgeçmesi gerekmektedir. Muhalefetteki bir parti önce kendi ülkesindeki intiharları, beyin göçü, iş dünyasının ülkeyi neden terk ettiğini araştırması gerekir. Yoksa mahkumiyeti kesinleşmiş birilerinin, Ülkemizin bir numaralı sorunuymuş gibi 'ne yaparsak yapalım, onlara çare arayalım' anlayışıyla, böyle bir dönemde bunu tutuyor olması akıl karı değildir” dedi.

CHP Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Cumhuriyet Halk Partimizin parlementoda, bu konuyu grup başkanvekillerimizin, milletvekillerimizin nezdinde oluşturacağı hukuk bilimcileriyle değerlendireceğini bilmenizi isteriz. CHP’li Milletvekillerimiz alınabilecek en sağlıklı karar hangisiyse onun alınabilmesi için üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Önce kendileri ne tartışıyor. İlk önce genel af, sonra 5 yıllık indirim diyorlar. Bir karar alın. Birisi kötü polis, diğeri iyi polis. Halkımızı kandıracaklar ya. MHP kanadı affı destekliyor gibi, AKP kanadı desteklemiyor gibi. Ne dedikleri belli değil. Gündemi meşgul etmekten başka bir şey yaptıkları yok. Bir ciddiyet göremiyoruz. Ciddi bir şekilde parlementoda milletvekillerimizin önüne getirin, Partimizin karar organı onu değerlendirir.”