REŞADİYE TERMALSPOR AMATÖRDE YAŞAMALI

Reşadiye Termalspor başkanı Aydın Arslan'ın sesine spor severler kulak vermelerini istedi.


REŞADİYE TERMALSPOR AMATÖRDE YAŞAMALI


Başkan Aydın Arslan Reşadiye Termalspor takımının yaşaması için neler yapılmasını spor müdürümüz Arif Sağdıç'a anlattı. Başkan Aydın Arslan, Başta Reşadiye kaymakamı Mert Mete ve belediye başkanı Cemil Kılıç'a çağrıda bulundu. “Sayın kaymakamımız Mert Mete beye ve başkanımız Cemil kılıç bey ilçemizin mülkü amirleri. Bu iki amirimizi  toplumsal olay olan Reşadiye Termal  spor,un yaşaması için yanımızda görmek istiyoruz. Sayın kaymakamımız yeni geldiler inşallah sporu sever bizde kendisine bu sezon şampiyon olarak kendisine hoş geldin deriz. Belediye başkanımız Cemil Kılıç bey bizlerin yanında ama buda bize yeterli olmuyor. Başkanımızdan bu takımın yaşaması için biraz daha bizlere destek olursa iyi olur. Bu mülkü amirlerimiz bize sahip çıkıyorlar ama ilçenin zengin iş adamları neredeler.

Her zaman Reşadiyeliyim diye övünen hemşerilerime kulüp başkanı Aydın Arslan olarak çağrıda bulunuyorum. Gelin bu ilçenin kaderini futbolla değiştirelim. Bizlerde geldik gidiyoruz bu takım halen Tokat amatör kümede mücadele ediyor. Bu görüntü bu ilçeye hiçte yakışmıyor ilçeyse Akhisar,da ilçe ama bugün süper ligde futbol oynuyor. Oradaki insanlar nasıl ilçelerine sahip çıkıyorsa Reşadiye halkının,da sahip çıkmasını bekliyorum.

Başkan Aydın takımı bu sezon hep gençlere teslim ettik  ve öğrencilerden kurulu bir takımız. 2006 yılından beri bu takımın başındayım ne kimse maddi ve manevi destek vermiyorlar. Komşumuz Niksar üç sezondur bal liginin kapısından dönüyor bu sezonda tekrar iddialılar. Biz niye komşu gibi futbolda başarılı olmayalım. Bizim amacımız zor şartlarda olsak,ta gençlerimiz spor yapsınlar tek amacımız bu. Bu sezon Reşadiye spor olarak  U. 13, 14 kategorilerinde mücadele edeceğiz. Buda bu ilçede daha çok gencin spor yapması demek oluyor.

Bu çocukların hepsi öğrenci biz kendimize para istemiyoruz. Zengin iş adamlarımız bu sporculara burs versinler  veya  yurt  paralarını karşılasınlar. Yeter ki futbolda Reşadiye'nin adı duyulsun biz bunun peşindeyiz.  Takımımıza sahip çıkan Zınav mühendisliğe çok teşekkür ediyorum yönetim kurulum adına. Başkan Aydın bu hafta sonu ilçede komşu Erbaa takımlarından gençlik spor takımı ile zor bir maç oynayacağız. Bu maçta tüm Reşadiyeli  spor severleri  maça davet ediyorum”  dedi.