Tokat Tarımda Lokomotif Güç

Tarım Fuarı açılışında, konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Ekonomiyi yakından ilgilendiren tarım ve hayvancılıkta Tokat Anadolu'nun lokomotif güçlerinden biri. En kısa zamanda buranın ana hatlarıyla vidasına kadar bu işi tasarlamamız, dizayn edip, yol haritamız çizmemiz, hedefimizi belirlememiz lazım” dedi


Tokat Tarımda Lokomotif Güç


Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğiyle Atlas Fuarcılık tarafından organize edilen 7. Tarım Fuarı'nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
 
Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen fuarın açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Av.Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu,Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, Atlas Fuarcılık Firma Yetkilisi Fevzi Atasagun, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, muhtarlar, çiftçiler ile vatandaşlar katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı. Atlas Fuarcılık Firma Yetkilisi Fevzi Atasagun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ve CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı,Bu güzel günde, bu güzel fuarda sizlerle birlikte bulunmaktan, Tokat'ta bulunmaktan, Tokat'ın derdini dert edinmekten büyük mutluluk duyuyorum diyerek başladığı konuşmasında, 'Fuarın açılmasına ön ayak olan Ticaret Sanayi Odamız başta olmak üzere Tokat Belediyemize, Tarım Orman Müdürlüğümüze, İl Özel İdaresi Genel Sekterliğimize, Tarım Kredi Kooperatiflerimize onlara destek veren çiftçilerimize, üretici birliklerimize, siyasi partilerimize, sivil toplum örgütlerimize ve bu projeyi destekleyen siz değerli katılımlara yürekten teşekkür ediyorum.' dedi.

Tokat'ın tarım ve hayvancılıkta öne çıkmış bir şehir olduğunu söyledi.Kentin sadece Tokat'a değil, Türkiye'ye değer üreten kıymetli il olduğunu ifade eden Vali Dr. Balcı, “Bize burada düşen ana görev daha çok değer üretmek” dedi.
 
TARIMDA ANADOLU'NUN LOKOMOTİF GÜCÜ TOKAT
Çiftçinin, üreticinin önünü daha çok açılması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Onları yüreklendirmemiz, katma değeri daha çok arttırmamız lazım. Anadolu tabiri ile çiftçimizin cebine daha çok para girmesini sağlayarak gelirini daha çok arttırmamız lazım.Biz bunu sadece temennilerle yapamayız.İş yapmamız, icraat ve liderlik yapmamız lazım. Ön ayak olmamız lazım. Tokat gibi insanlarının kıymetli olduğu, tarihin, kültürün, coğrafyanın, bütün zenginliklerin birleştiği bir yerde sizler gibi kıymetli insanlarla Tokat'ın derdini dert edinen insanlarla bir araya geldim. Burada Valilik yapmaktan ve bu göreve atanmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah hayırlı ve güzel işler yapacağız. Tarım ve hayvancılığı önemsiyorum. Önemsemek yetmez. İcraatta yapmamız lazım.Ekonomiyi yakından ilgilendiren tarım ve hayvancılıkta Tokat Anadolu'nun lokomotif güçlerinden biri. En kısa zamanda buranın derdini dert edinen tarım ve hayvancılığın parçası olan başta üretici birliklerimiz, ziraat odalarımız, belediyelerimiz, siyasilerimiz, ticaret sanayi odamız, bürokrasi, sivil toplum örgütleri, muhtarlarımız ile bir araya gelip, ana hatlarıyla vidasına kadar bu işi tasarlamamız,dizayn edip, yol haritamız çizmemiz, hedefimizi belirlememiz lazım. Bunu yaparken akıl, bilim,kültürü ve teknolojiyi kullanacağız. Sadece geleneksel yöntemlerle bu işi sürdüremeyiz. Altını çizmek istiyorum, modern bilim teknik kurallarını bilimi, sanatı kullanarak bu işi geliştirmemiz lazım. Kısacası değer üretmemiz, bu işe gönül vermiş insanları yüreklendirmemiz lazım. Hepimizi yüreklendirmemiz, birbirimizi cesaretlendirmemiz lazım. Ana amacımız Tokatlı hemşerilerimizin huzuruna, refahına, zenginleşmesine katkı sağlamak. Buna ilin valisi olarak katkı sağlamaktan, destek vermekten büyük mutluluk duyarım. Tarım ve hayvancılık önemsediğim alan. Bu alanda da güzel şeylere hep birlikte imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.