CHP'YE LAF SÖYLEMEK HADDİNİZ DEĞİL

“Teröristlere taziye ziyareti yaparken şehit ve gazi çocuklarının psikolojisini düşünmeyenlerin, öğrencilerimizin psikolojisi hakkında endişelenmeye de hakkı yoktur” diyen AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat'a yanıt CHP İl Başkanı Mustafa Duran'dan geldi: Habur'da çadır mahkemeleri kuranların, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kozmik odasını Fetö'ye açanların, CHP'ye laf söylemek haddi değildir!


CHP'YE LAF SÖYLEMEK HADDİNİZ DEĞİL


Geçtiğimiz günler CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın, Turhal'da bir Anaokulu müdürünün çocukları camiye götürmesine ilişkin TBMM'ye soru önergesi vermesi kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Sonrasında ise çocukları camiye götüren müdürün görevden alındığına dair haberler yayılmıştı. Konuyla alakalı açıklama yapan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, “Teröristlere taziye ziyareti yaparken şehit ve gazi çocuklarının psikolojisini düşünmeyenlerin, öğrencilerimizin psikolojisi hakkında endişelenmeye de hakkı yoktur” diyerek tartışmayı başka bir boyuta taşımıştı.
CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat'ın yaptığı açıklamaya cevap verdi.  CHP İl Başkanı Duran, AK Parti'li Polat'ın önceki gün yaptığı açıklamaya  “Öncelikle Sn. İl Başkanı elini vicdanına koymalıdır. Fetö terör


örgütünü Türkiye'nin başına bela edenlerin, Fetöyle fotoğraf çektirip siyaset yapmaya devam edenlerin,  Teröristlerle Oslo'da, Dolmabahçe'de aynı masaya oturup, mutabakat metnine imza atanların, Habur sınır kapısında Şehitlerimizin kemiklerini sızlatıp, Habur'da çadır mahkemeleri kuranların, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kozmik odasını Fetö'ye açanların, CHP'ye laf söylemek haddi değildir!” diyerek karşılık verdi.

“FETÖ'YE 'NE İSTERLERSE VEREN KİM Dİ?”
AK Parti'ye ard arda sorular yönelten CHP'li Mustafa Duran, “Irak'ta, Suriye'de yaşananlar, “Eş başkanı” olduğu BOP 'un projeleri değil mi?, ABD askerlerine Türkiye topraklarını açmak için 1 Mart tezkeresini Meclis'e AKP getirmedi mi?, Ortadoğu da kan ve gözyaşına hayır diyen AK Parti Milletvekillerini listelerden çıkarmadınız mı? FETÖ'ye bakanlıkları tahsis eden, “ne istedilerse veren” kimdi? Türk Silahlı Kuvvetlerimizin terörle mücadele eden şerefleri komutanlarını kimler hain ilan etti? PKK ile mücadele eden komutanları kimler hain ilan etti, tutuklattı? Bu tutuklamaları yapan savcılara zırhlı araçları kim tahsis etti?  “Açılım” sürecinde PKK'yı bölgede otorite yapanlar kimdi? Hendek çukuru ayıbını bu ülkeye kim yaşattı? Meclis izin vermediği halde ABD askerlerine topraklarımızı açıp Irak'a sokan AK Parti değil mi? Önce bu soruların cevabını versinler” diye konuştu.
“SOSYAL MEDYA KALEMŞÖRLÜĞÜ YAPMAKLA SİYASETÇİ OLUNMAZ!”
“Cumhuriyet Halk Partisi bu provokasyona alet olmayacaktır! “ diyen Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, açıklamasını şöyle sürdürdü:  “Sosyal medya kalemşörlüğü yapmakla siyasetçi olunmaz! Milletvekilimizin önergesini bile görmeden konuşan AK Parti il başkanı önce önergenin ne demek olduğunu öğrenmeli! Önerge; Siyasi bir denetleme aracıdır. Resmi bir belgedir. İçinde itham yâda kişiselleşmiş ifadeler bulunmaz! Önerge de ilçede yaşayan öğrenci velileri ve eğitimcilerden gelen şikâyet ve iddialar üzerine sorular var. Sorulara Milli Eğitim Bakanlığı önerge de ki bölgeden gelen şikayet ve iddiaları araştırır ve cevabını verir. Önerge işlevini görmüş olur! Önerge toplumsal duyarlılık aracıdır. AK Parti il başkanını önce siyasi terimleri, TBMM'nin denetleme araçlarını öğrenmeye davet ediyorum. Bir il başkanından, bir siyasetçiden konuşmadan önce işin aslını astarını araştırması beklenir! Kaldı ki Sn. Milletvekilimizin kendisini de arayıp doğru bilgi sahibi olabilirdi. Hiçbir devlet memuru bir önerge ile görevinden alınmaz!  Önce görevden alma meselesinin iç yüzünde neler var onu öğrensin sonra konuşsunlar!”
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz'ın Tokat için çalışan Tokat'ın evladı olduğunu vurgulayan İl Başkanı Duran Durmaz'ın aynı zamanda bir eğitimci olduğunu da hatırlattı. İl Başkanı Duran, konunun özünden koparılarak din meselesi haline dönüştürüldüğünü de öne sürerek, “Bugüne kadar hiçbir zaman inanç, etnik köken, kültürel kimlik odaklı siyaset yapmayan ve bundan sonra da yapmayacağını Kadim Beyi tanıyan herkes bilir” dedi.