Ağaçlandırma yapana destek verilecek

Ağaçlandırmayı önemsediğini ve ağaçlandırma yapanları desteklediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Ağaçlandırma yapanlara gerekli desteği vereceğiz. Sadece çam, yapraklı ve iğneli ağaç türleri değil, meyveciliği de geliştireceğiz." dedi


Ağaçlandırma yapana destek verilecek

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum yöneticileri ile tanışarak, kurum çalışmaları ile ilgili brifing aldı. Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Vali Dr. Ozan Balcı’ya Tokat’taki orman alanları, işletme müdürlükleri, İlimizin orman varlığı ve ağaçlandırma faaliyetleri,  şehir ormanları,  üretilen fidan sayıları, ağaçlandırma ve toprak muhafaza projeleri, aşılı ceviz üretim çalışmaları, ormanların bakımı, geliştirilmesi ve gençleştirilmesi, rehabilitasyon çalışmaları, mesire yeri projeleri, orman koruma ve işletmecilik projeleri, orman köylerinin kalkındırılması ve desteklenmesi projeleri  ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

 

İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı'ya sunum ve yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, ormanları ve fidancılığı önemsediğini ifade ederek, Tokat’ın, Türkiye’nin sayılı orman alanlarından biri olduğunu söyledi. Ağaçlandırmayı önemsediğini ve ağaçlandırma yapanları desteklediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Ağaçlandırma yapanlara gerekli desteği vereceğiz. Sadece çam, yapraklı ve iğneli ağaç türleri değil,  meyveciliği de geliştireceğiz.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, kurumdan ayrılırken Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına işlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi.