Tarımsal projeler masaya yatırıldı

Tokat Tarım Projesi değerlendirme ve planlama toplantısı Valilik toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.


Tarımsal projeler masaya yatırıldı

Toplantıda Tarım Tokat projesi çatısı altında yürütülecek olan bitkisel, hayvansal, tarımsal sanayi, çiftçilerin eğitimi, güvenilir ve sağlıklı gıda alanlarında hayata geçirilecek olan bir dizi proje değerlendirilerek kararlar alındı. Amacın tarımda üretimi artırmak olduğu ifade edilen projeler ile Tokatlı çiftçilerin gelirlerinin artırılması, insanlara sağlıklı gıda ulaştırılması hedefleniyor.

Toplantıda Tokat  tarımına yön verecek her rakımdan her üretici grubuna hitap eden projeler değerlendirildi. Toplantı gündemi üzerine genel değerlendirme yapan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Projesi ile Türk tarımının parlayan yeni yıldızı Tokat’ta tarımsal yatırımlara devam edildiğini söyledi.  

Toplantı gündeminde; Tokat ili Seracılığı Geliştirme Projesi, Çilek Tarımını Geliştirme Projesi, Bağ Vatanına Dönüyor-2,  Buğday ile Koyun Gerisi Oyun Projesi , Ceviz Tokat Kabuğunu Kırıyor, Yem Bitkilerini Üretimini Artırma ve Geliştirme Projesi, Hayvancılık Alt Yapısını İyileştirme Projesi, Kanatlı Yetiştiriciliği kapsamında Kaz Yetiştiriciliğine Yönelik Proje,  Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi, Fide Yetiştiriciliği Projesi, Genç Çiftçi, Çiftçi Eğitimi, Bitkisel ve Hayvansal Üretimde Hastalıkla Mücadele, Meyveciliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması Projesi, Çiftlikten Sofraya Gıda Güvenliği, Tarımsal Sanayi gibi projeler konuşuldu.