Hüseyin Yarıcı Tıp Bayramını Kutladı

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, "Sorumluluk ve fedakârlıkla hizmet sunan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum" dedi.


Hüseyin Yarıcı Tıp Bayramını Kutladı

Hüseyin Yarıcı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında sağlık çalışanlarına yönelik şiddette vurgu yaparak, “Tek amacı hayat kurtarmak, insanları sağlıklarına kavuşturmak olan sağlık çalışanlarına yönelik son yıllarda artan şiddet eylemlerini kınıyorum. Şiddet, tüm ulusların yaşamında var olan, bütün sosyal meslekleri, yaş ve etnik grupları etkileyen, çağımızın en kontrol dışı sosyal olgularından biridir. Sağlık kurumlarında görünen şiddet ise hasta, hasta yakınları ya da diğer bireyden gelen, sağlık çalışanı için risk oluşturan; tehdit edici söz veya davranış, fiziksel saldırıdan oluşan bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddet olaylarıyla sık karşılaşmasıyla birlikte, sağlık hizmetlerinde şiddet günümüzde gittikçe artan bir gerçektir. Sağlıkta şiddetin önlenmesi amacıyla, güvenliğin sağlanması, eleman yeterliliği, fiziki yapı ve donanım, iletişim, eğitim gibi konularda iyileştirmelerin yapılması gerekmektedir” dedi.
Sağlık çalışanlarını tehdit eden bir diğer durumun da taşeronlaşma olduğuna dikkat çeken Hüseyin Yarıcı, aynı hastanede aynı işi yapan sağlık çalışanlarının farklı ücret ve fazla çalışma süreleri ile karşılaştığının da altını çizdi.
LİTERATÜRE GEÇEN BAŞARILAR
İYİ Parti Tokat Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Yarıcı, "Sağlık çalışanlarının gayretleri ile Türkiye'nin tıp alanındaki başarıları tüm dünyada yankı uyandırmaya başladı. Doktorlarımızın gerçekleştirdiği organ nakilleri, literatüre geçen buluşları sadece ülkemizde değil, uluslararası kamuoyunda da dikkatle izlenmektedir. Ayrıca son yıllarda Türkiye, dünyanın en çok yabancı hasta çeken ülkelerinden biri haline geldi. Tüm bu başarıların altında, öncelikle doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının özveri ile çalışmaları yatmaktadır" diye konuştu.
Tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının meslek onuruna yaraşır bir şekilde gayretle çalıştığını dile getiren Yarıcı, sözlerini şöyle tamamladı:
BAŞARI EKİP ÇALIŞMASI İLE GELİR
"Sağlık çalışanları ayrıca kendi sıkıntılarını da bir kenara bırakarak pek çok canı kurtarmak için kendilerini adadıklarına şahit olmaktayız. Sağlık, bir gönül işidir, bir ekip işidir. Ekibin lideri de doktorlarımızdır. Fakat her alandaki ve her pozisyondaki her sağlık çalışanı da başarıda pay sahibidir. Sağlık sektörü her gün yeni bir teknolojik gelişmeye sahne olsa da hizmetin en kritik aktörü sağlık çalışanıdır.
Bu hizmet aşkının artarak devam ettiği yönündeki inancımın sonsuz olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor; başarılı ve değerli hizmetlerinin devamını diliyorum."