Tokatlı kadınlar "Hijyen Sağlıktır" dedi

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik “Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor


Tokatlı kadınlar

Tokat Turhal’da Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Kuşoturağı Güneş Enerji Santrali’nin bulunduğu bölgede gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimine bölgede yaşayan70 kadın katıldı. Yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirilen kadınlara sertifika ve hediye paketi de takdim edildi.

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2019 yılı boyunca Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 26 farklı kırsal bölgesinde gerçekleştirilecek“Hijyen Sağlıktır” projesi hızla devam ediyor. Projenin 9’ncu ayağı olan Tokat’ın Turhal ilçesinde Akfen Yenilenebilir Enerji şirketine ait Kuşoturağı Güneş Enerji Santrali’nin bulunduğu alanda gerçekleştirilen “Hijyen Sağlıktır” eğitimine bölgede yaşayan 70 kadın katıldı.

Etkinlikte, kırsal bölgede yaşayan kadınlar yaşam alanı, vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirildi. TİKAV Genel Sekreteri Özlem Gül Hadımoğulları’nın kapanış konuşmasının ardından, Tokat GES İşletme Müdür Yardımcısı Necdet Derbeder’in katılımıyla sertifika töreni düzenlendi. Katılımcılara proje kapsamında hazırlanan sertifika ve hediye paketi takdim edildi. ‘Hijyen Sağlıktır’ projesi ile 26 farklı bölgede yıl sonuna kadar 2 bin kadına ulaşılıp, hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor.

 

“HER YAŞTAN KADINLARIN İLGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞER”

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Hijyen Sağlıktır projesi kapsamında 2019 yılı başından itibaren Türkiye’nin 7 ilinde 9 eğitim gerçekleştirdiklerini ifade etti. Projede şimdiden yaklaşık 1000 kadına ulaştıklarını bildiren Yılmaz, “Eğitimlerimizde kadınların genç - yaşlı fark etmeksizin yoğun ilgi ve katılımlarının olduğunu dikkatle izliyoruz. Bu ilgi sayesinde daha önce yılsonu hedefi olarak belirlediğimiz 2 binden daha fazla kadınla hijyen eğitimini buluşturacağımızı öngörüyoruz. Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.