Alacabal gücün karşısında eğilen bir başkan mı istiyor?

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Alacabal Mahallesinde düzenlediği mitingde “Alacaballı yöneten başkan mı istiyor yönetilen mi? Dik duran, vesayetle mücadele eden bir başkan mı istiyor vesayete teslim olan ve gücün karşısında eğilen bir başkan mı istiyor?” dedi.


Alacabal gücün karşısında eğilen bir başkan mı istiyor?


Mahalli İdareler seçim çalışmaları kapsamında Erbaa Belediye Başkanı ve AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım Alacabal Mahallesinde miting düzenledi. Mitinge AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Oğuzhan Önal, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
Alacabal Bilgi Evinin 1 ay sonra hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Başkan Yıldırım şöyle konuştu: “Bugün Alacabal'da 20 ev ziyaret ettim. Söz verdim. Erek Mahallesi neyse Alacabal odur benim için. Kelkit neyse odur. Mimar Sinan neyse odur, Osman Gazi neyse odur. Yavuz Sultan Selim neyse odur, Yunus Emre neyse odur. Alacabal benim mahallem bundan sonra. Benim doğduğum mahalle olarak göreceğim ve bundan sonra hiçbir eksiğini bırakmadan seçimlerden sonra ilk işimiz söz verdik bunu da tutacağız. Altyapısıyla, doğalgazıyla inşallah altyapısını tamamlayıp üst yapısını da tamamlayacağız. Tabi ki sıcak asfalt döktük. Alacabal'a sathi kaplama asfaltı ve Güney Mahallesinde çıkma parkeyi layık görenlerin inadına merkezde hangi malzemeyle yol yaptıysak, hangi malzemeyle parke döşediysek o malzemeyle Alacabal'da da yol yaptık, parke yaptık, çocuk parkı yaptık. Demiştik ki 2014 de bize 500 oy verirseniz Bilgi Evi yaparız demiştik, düğün salonu yaparız demiştik  427 oy aldık. Dediler ki 70 oy da 2019'da arttırırız dediler biz Bilgi Evini, düğün salonunu Alacabal'a yaptık inşallah seçimden sonra 1 ay içinde hizmete açacağız. Hayırlı olsun inşallah.”

“BİZİM FARKIMIZ BU”
Erbaa'da 5 yılda yapılan hizmet ve yatırımları anlatan Başkan Yıldırım şöyle konuştu: “Biz hem hizmet belediyeciliği yaptık hem vizyon belediyeciliği yaptık 17 proje sunduk 14'ünü hayata geçirdik. TOKİ konutlarından, çamlığına, Gazi Bulvarından meydanına, çarşısına biz bu hizmetleri yapmadık mı? Parklar, Bilgi Evleri, Alacabal'da olduğu gibi. Park da yapıldı.  Yine yapılacak. Alacabal'da olduğu gibi. Yine soğuk hava deposu, stadyum, hastane, ilçe tarım binası, adliye, İmbat Deresinin ıslahı biz ve partimiz hizmete sokmadı mı? Biz çalışıyoruz. Biz hizmet üretiyoruz. Biz Erbaa'ya yatırım yapıyoruz. Bizim farkımız bu. Biz dedikodu yapmıyoruz. Biz fitne üretmiyoruz. Biz yalan uydurmuyoruz. Biz hizmetlerimizi, projelerimizi yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. İşte AK Parti'nin farkı bu. İşte Hüseyin Yıldırım ve ekibinin farkı bu. “

“ONLARN GÖZÜ VARDIR GÖRMEZ, KULAĞI VARDIR DUYMAZ”
MHP'nin adayı Ertuğrul Karagöl'ün dün Erek Mahallesi mitinginde Erek Mahallesine yol kaldırım yapacağız şeklindeki vaatlerini eleştiren Başkan Yıldırım şöyle dedi: “Biz kendimizi anlatıyoruz, yaptıklarımızı anlatıyoruz dedik ya. Birileri çıkmış ne projesinden bahsedebiliyor. Ne yaptıklarını anlatabiliyor, ne yapacaklarını. Dün Erek Mahallesine gitmişler benim mahalleme. Diyorlar ki 'biz Erek Mahallesine yol yapacağız. Kaldırım yapacağız' diyor. Miting yaptığın o yolu kim yaptı. O kaldırımları kim yaptı. Ne diyor 'Verelim verelim gözüne gözlük eline sözlük' diyor değil mi? Kendileri için şarkı yazmışlar kendileri duymuyorlar. Kendileri görmüyorlar. Kuran'ı Kerim'de de söylüyor ya 'Onların gözü vardır görmez, kulağı vardır duymaz.' Siz görüyorsunuz ya Allah biliyor ya bize bu yetiyor.İnsan unutacağı şeyleri not alabilir. Bende alıyorum böyle küçük başlık halinde. Ara ara göz atıyorum. Aklımıza bir şeyler gelir. Lafımızın devamı gelir.  Şimdi kürsünün başına geçmiş beraber Turşu yiyeceğiz diyor. Beraber kaldırık turşusu yiyeceğiz diyor. Yani bunu demek için kağıda niye bakıyorsun. Yahu candan konuş candan. İçinden gelsin bunlar Allah rızası için. Lütfen yapma. Düşünmediklerini. Sana ait olmayan sözleri, sana ait olmayan fikirleri paylaşma. Kendine ait olsun. Kendi cümlelerin olsun. Abilerinin değil senin sözlerin olsun. Bu Erbaa'yı sen mi yönetmeye talipsin, abilerin mi? Peki Alacaballı yöneten başkan mı istiyor yönetilen mi? Dik duran, vesayetle mücadele eden bir başkan mı istiyor vesayete teslim olan ve gücün karşısında eğilen bir başkan mı istiyor?