Durmaz'dan seçim açıklaması

CHP Tokat Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, 31 Mart seçimlerine az bir zaman kala, Tokat genelinde yaptıkları çalışmaları ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim bildirgesini değerlendirdi.


Durmaz'dan seçim açıklaması


CHP'li Durmaz, 31 Mart seçim sürecine girilmesinin ardından bölgedeki çalışmalara başladıklarını belirterek, sahada değişim isteğini belirgin şekilde hissettiklerini ifade etti.
“Biz, yurttaşlarımızın yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı davranan; hiç kimseyi ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik istiyoruz.” diyen Durmaz; iktidarın ayrıştırıcı diline rağmen birleştirici ve bütünleştirici bir dil ve yaklaşım içinde olduklarını söyledi.
Tokat'ı karış karış gezen Durmaz: “Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin olmadığı; hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği kentler yaratmak istiyoruz. Tüketen ve israf eden değil, her alanda üreten ve insanlarımıza nitelikli istihdam yaratan belediyeler istiyoruz.”  dedi.
Durmaz, vatandaşın sofrasında yangın varken, çiftçimiz, sanayicimiz üretemez hale gelmişken iktidarın suni gündemlerle gerçeği gizlemeye çalıştığını iddia etti.
“Ekonomik krizin etkilerine karşı; yerelde iş yaratarak, çokça üreterek ve hakça bölüşerek kalkınacağız. Yatırımcılar, sivil toplum ve iş çevreleri ile birlikte, istihdam olanaklarını geliştireceğiz. Çocuklarımızı, güvenli bir gelecek bırakmak istiyoruz.” diyen Durmaz, vatandaşın sorunlarına çözüm üretemeyenlerin siyaseten iflas ettiklerini ifade etti.
Durmaz: “Bu seçim sürecinde de iktidar kanadının vatandaşın dertlerine çare üretmekten çok hamaset nutukları çektiklerine tanık olduk. Hükümet temsilcilerinin, oy uğruna toplumun yarısını düşman gibi gösteren siyaset tarzı ülkemizin varlığına ve birliğine zarar vermektedir. Elbette vatandaşlarımız bu tükenmiş siyasetin farkında ve inanıyorum ki 31 Mart'ta dertlere derman üretemeyenlere anlamlı bir ders verecek.”