MİLLET İTTİFAKINA TAM DESTEK

CHP Tokat il başkanlığı görevinde bulunan ve 22. Dönem Tokat milletvekilliği yapan Feramuz Şahin, millet ittifakının Tokat'taki adaylarına tam destek verdiğini söyledi.


MİLLET İTTİFAKINA TAM DESTEK

AKP ve MHP ittifakının yerel seçimler için benimsediği stratejinin bir kez daha siyaseti dost-düşman arasındaki ezeli rekabete indirgeyen bir çizgi üzerinde kurguladıklarını söyleyen Feramuz Şahin, Tokat genelinde CHP'li adayların olduğu yerlerde desteğinin her zamanki gibi bu adaylara, diğer yerlerde ise İYİ Partinin adaylarına olduğunu kaydetti.

SEÇMENE VADEDECEK BİR ŞEYLERİ KALMADI
Tokat'ta Millet ittifakı adaylarının bu seçimde çok ciddi bir başarı kazanacaklarını belirten Feramuz Şahin, “Seçmene vaat edecek yeni bir şeyi olmayan Cumhur İttifakı kendisi dışındaki bütün toplum kesimlerini, bütün muhalefeti bir blok olarak gayr-ı meşru, terörist, militan görüyor. Bun karşılık millet ittifakı projeler sunuyor, toplumdaki kardeşliğin pekişmesi için çalışmalar yürütüyor. Böyle bir durumda millet ittifakı adaylarını desteklemek kardeşlik hukukumuz açısından bir ihtiyaç, bir zorunluluktur. Ben de canı gönülden millet ittifakı adaylarını destekliyorum” diye konuştu.
 
SEÇİM STRATEJİLERİ KUTUPLAŞMA ÜZERİNE
Cumhur ittifakının kullandığı dili birlik ve beraberlik açısından sakıncalı bulduğunu aktaran Feramuz Şahin, “Üstelik bu sefer, yalnızca seçim kampanyasında başvurulan bir tema, seçmene sunulan felaket senaryoları eşliğinde seçimlerden bir kez daha iktidar partisi galip çıkmazsa istikrarın nasıl bozulacağına, dış politikanın nasıl sarsılacağına, bizi kıskananların, yıkmak, bölmek isteyenlerin ekmeğine nasıl yağ sürüleceğine, üstüne ekonominin de nasıl dara gireceğine, yani genel olarak ülkenin başına nelerin gelebileceğine dair bir simülasyon olmaktan çok daha öte, topyekûn seçim stratejisi olarak karşımıza çıkıyor kutuplaşma” şeklinde konuştu.

KENDİLERİNDEN BAŞKA HERKES TERÖRİST, MİLİTAN
Felaket senaryolarını kabul etmenin mümkün olmadığını kaydeden 22. Dönem Tokat Milletvekili Feramuz Şahin, “Korku siyaseti ve beka söylemine dayalı tehdit algısı üzerine kurulu kampanya mesajları, 7 Haziran'da da, 1 Kasım'da da, 16 Nisan'da da ve nihayet 24 Haziran'da işe yaramıştı. Bu seferkini farklı kılan, düşmanlaştırmanın yalnızca CHP'yi değil, bir strateji olarak bütün muhalefeti hedef almasıdır. Benim şahsi fikrim bu politika bu sefer tutmayacak ve millet ittifakının adayları büyük bir başarı kazanacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.