155’i arayın 3 dakikada geliriz

Mahalle huzur toplantılarına devam eden Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Topçam mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinledi. Topaloğlu, “En uzak mesafeye ulaşmamız 3 dakika. Her noktada ekibimiz var. 155’i arayarak polisi çalıştırın. Haberimiz olsun. Biz bunun için varız” dedi


155’i arayın 3 dakikada geliriz

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce, il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 42 mahallede başlatılan “Huzur Toplantısı” devam ediyor. Ramazan ayı nedeniyle ara verilen toplantılara Topçam mahallesi ile yeniden başlandı.

Huzur toplantıları mevcut olan kamu düzeni ve güven ortamının korunması, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarının sağlanması, sunulan güvenlik çalışmalarının etkinliğinin artırılması, sorunların çözümü noktasında vatandaşların talep ve önerilerinin doğrudan öğrenilmesi amacıyla başlatıldı.

Huzur Toplantılarının ilki, 26 Nisan 2019 Cuma günü Saat 20.00’de Derbent Mahallesinde gerçekleştirilirken ikincisi ise 27 Nisan 2019 Cumartesi günü Saat 14.00’te Bedestenlioğlu Mahallesinde gerçekleştirildi. Huzur Toplantılarının üçüncüsü ise Erenler ve Cami-i Kebir Mahalleleri için 30 Nisan Salı günü Saat 15.00'te, Takyeciler Camii yanında bulunan çay bahçesinde yapıldı. Dördüncü Huruz toplantısı önceki gün akşam Karşıyaka Mahallesi Belediye Konağında gerçekleşti.

TOPÇAM HUZURLU BİR MAHALLE

 İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıya, il Emniyet Müdür Yardımcıları, ilgili şube müdürleri, mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri katıldı. İnşaat çalışmaları nedeniyle şantiyelerin çok olduğu mahallede sakinlerin başlıca şikayeti şantiye binasının başka alana taşınması talebi üzerine oldu. Konunun emniyeti ilgilendiren bir konu olmadığını belirten Müdür Topaloğlu asayiş yönünden herhangi bir sorun olması halinde kendilerine iletilmesini istedi. Tokat’ta meydana gelen olayların yüzde 2’sinin Topçam mahallesinde meydana geldiği, genel itibariyle asayiş yönünden bir sorun yaşanmadığı bildirildi.

EN UZAK MESAFEYE 3 DAKİKADA GELİRİZ

Toplantıda açık alanlarda yapılacak düğünlerin mutlaka emniyete bildirilmesi, silah atma olaylarının yaşanmaması gibi konularda uyarılar yapıldı. Mahallede 4 metruk bina bulunduğunu hatırlatan Müdür Topaloğlu bu metruk alanların durumunu sorarak bilgi istedi.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “En uzak mesafeye ulaşmamız 3 dakika. Her noktada ekibimiz var.  155’le polisi çalıştırın. 155’i arayarak. Haberimiz olsun. Siz haber vereceksiniz ki bizim haberimiz olsun. Bizi çalıştırın. Biz bunun için varız. Her yerden çeker para da yazmaz. Arayın” dedi. 

BANKAMATİĞE KART KAPTIRAN POLİSİ ARIYOR

“Bazen 155’i arıyoruz gelmiyor. Geçen bankamatikte param sıkıştı. Bankayı arıyorum gelmiyor. 155’i arıyorum gelmiyor. 1 saat bekledim” diye şikayette  bulunan bir mahalle sakininin şikayeti  üzerine  ATM’ye kart kaptırılması durumunda vatandaşın polisi aradığı ancak bu konunun banka yetkilileri ile vatandaş arasında çözülmesi gerektiği hatırlatıldı. Aynı mahalle sakini  “Çarşıda uluorta ceza yazılıyor” diyerek sitem etti.

ÇİFT SIRA PARKA MÜSAADE ETMEM

Bunun üzerine Emniyet Müdürü Topaloğlu, “Bu şehirde trafik sorunu var diyorlar. Nerede Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde. Neden sorun oluyor. Çift sıra park ettiğiniz için oluyor. Normal park ettiğinizde ceza kesiliyor mu? 2. 3. Sıra parkta 5 dakika orada durmak demek yarım saat trafiği işgal etmek demek. Biz bu trafik sıkışıklığını engellemek için çift sıra parkı engellemek zorundayız. Çift sıra park konusunda arkadaşlarımız anons yapıyor aracınızı kaldırın diye. Sürücü duyuyor ama bankada örneğin bakmıyor. O hala işlemine devam ediyor. Biz ceza yazmazsak kimse arabasını kaldırmıyor. Bir arka sokağa arabayı bırakacaksınız. 20 metre yürüyeceksiniz. İşinizi halledeceksiniz. Kesin talimatım. Kesinlikle çift sıra park yapılmayacak” dedi.

Mahalle sakinlerinden bir kadın ise tam tersi çift sıra park yapanlara, kurallara uymayanlara daha çok ceza yazılmasını istedi.