Meclis Üyelerinden Akşener’e destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ‘FETÖ Üyesi olduğu’ iddiasıyla 2016 yılında soruşturma başlatılmasını Tokat Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyeleri protesto etti. Partililer Akşener’e destek vermek için bugün gerçekleşecek İYİ Parti Grup toplantısına katılacak


Meclis Üyelerinden Akşener’e destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında FETÖ Üyesi olduğu iddiasıyla 2016 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığının öğrenilmesi üzerine Tokat’tan tepki geldi.  

Tokat Belediyesinin İYİ Parti’li 5 meclis üyesi Akşener hakkındaki soruşturmaya tepki amacıyla bugün gerçekleşecek olan İYİ Parti Grup Toplantısına katılarak Genel Başkana destek verecek. Grup toplantısında İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Erkan Er olmak üzere, Meclis Üyeleri Erkan Yıldız, Haluk Arar, Emin Kılıç ve Hasan Zafer Demirkol yer alacak.

Grup toplantısı öncesi açıklama yapan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkanı Erkan Er, Genel Başkan Meral Akşener’e yönelik gerçekleşen soruşturmanın 3,5 yıl sonra raftan indirildiğine dikkat çekerek, FETÖ’cü arayanların aynaya bakmalarının gerektiğini kaydetti. Er, Genel Başkan Akşener’in her zaman yanında olacaklarını söyledi.

 

“ÇAMUR ATMA PEŞİNDELER”
Tokat Belediye Meclisi İYİ Parti gurubu olarak Tokat’tan Ankara’ya gideceklerini ve Akşener’e destek vereceklerini söyleyen Erkan Er,  “FETÖ suçlamaları pespaye suçlamalardır. Sayın Akşener defalarca bu konunun siyasi boyutunun ortaya çıkarılması için girişimde bulunmuştur. 31 Mart seçimlerinde uğradıkları yenilgi sonrasında bu yenilgiye doymayıp haksız, hukuksuz bir şekilde İstanbul seçimlerini iptal ettirdikten sonra İstanbul seçmeninden yediği korkunç tokat sonrası Genel Başkanımıza karşı sergilenen bu tutuma şaşırmadık. Çünkü iktidar partisi İstanbul seçimlerinde alınan hezimeti unutturmak için gündem değiştirme peşinde. Hain FETÖ ile içli dışlı olanlar hakkında methiyeler düzenler bugün Genel Başkanımıza çamur atma peşindeler. Çamur at izi kalsın mantığıyla 3,5 yıllık bir dosyayı raftan indirip gündem yaratmakla vatandaşlarımızın kafasını meşgul etmek peşindeler. Ancak Milletimizin bu laflara karnı tok. Vatandaşımız iş bulamıyor, aş bulamıyor, Tokatlı çiftçimizin hali ortada. İktidar ekonomik gidişata formül arayacak yere maalesef böyle asılsız iddialarla gündemi meşgul ediyor. Umut ediyorum ki ülkemiz bir an önce normalleşme sürecine girer. Ben tekrar Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yanında olduğumuzu hatırlatarak, adaletin yerini bulmasını temenni ediyorum” dedi.

HABER: Sırrı SÜRER