Rektör Şahin, Irak’ta ki Üniversite fuarında

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve ekibi Irak’ta düzenlenen Üniversite Fuarına katıldı. Rektör Şahin Türkiye’den katılan Rektörleri temsilen burada birde konuşma yaptı.


Rektör Şahin, Irak’ta ki Üniversite fuarında

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Irak’ta gerçekleştirilen 7. Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarı’na katıldı. Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Farabi Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gül fuarda Rektör Şahin’e refakat etti. Türkiye’den 5 Rektör ve toplamda 27 üniversite fuara katıldı. Açılışta Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay ve Türkiye’den katılan üniversite rektörlerini temsilen TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin konuşma yaptı.

Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay, 7’ncisi düzenlenen Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarının ülkemizde eğitim gören öğrencilerin sayısal olarak artırılmasında önemli olduğunu ve konsolosluk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları doğrultusunda öğrencilerin Türkiye’ye gidişlerinde gerekli işlemleri hızlı bir şekilde tamamlayarak sürece olumlu katkı sağladıkları ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında 350 bin öğrenci sayısına ulaşılması konusunda rektörler olarak üzerlerine düşen görevleri yapmak için gayret sarf ettiklerini, şu an itibariyle sayının 150 bin’ler civarında olduğunu ve 2023 yılında hedeflenen sayıya ulaşacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.