Yaya geçidine paraşütle indiler

Tokat İl Jandarma Komutanlığımızın düzenlemiş olduğu ‘Öncelik hayatın öncelik yayanın’ projesi kapsamında farkındalık oluşturmak için Turhal Çaylı köyü önündeki bulunan yaya geçidine yamaç paraşütüyle iniş yapıldı


Yaya geçidine paraşütle indiler

İçişleri Bakanlığı'nın, 2019 yılını 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan etmesi nedeniyle yamaç paraşütü pilotları farkındalık oluşturmak için Turhal ilçesindeki Mercimek Tepesinden Çaylı köyü girişinde bulunan yaya geçidine iniş yaptı.
 

Turhal ilçesinde bulunan Mercimek Tepesi'nden kalkış yapan yamaç paraşütü pilotları Çaylı köyü girişinde bulunan yaya geçidine iniş yaptı. İniş esnasında jandarma ekipleri Çaylı köyü içerisinden geçen trafiği kısa süreliğine kapattı. Yamaç paraşütü pilotlarının inişinin ardından karayolu tekrar trafiğe açıldı. Etkinliğe Tokat Valisi Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İl protokolü, yamaç paraşütü pilotları ve köylüler 'Öncelik Hayat'ın yazılı pankartla yaya geçidini kullandı.
 

Tokat Valisi Ozan Balcı, İçişleri Bakanlığı’nın 'Öncelik Yayanın. Öncelik Hayatın' diye proje ile bu yılı Yaya öncelikli trafik yılı ilan ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın canı, malı bizler için önemlidir. Her alanda önemli ama trafik kurallarına uymalarını daha çok istiyoruz. Araba kullanırken, yaya geçitlerini kullanırken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Bu kurallara uymadıkları için canlarına, mallarına zarar gelmesi bizi mutsuz ediyor. Her alanda, emniyet, jandarma bölgelerinde canla başla çalışıyorlar. Bugün de Tokatlı yamaç paraşütü pilotları bu projeye destek verdi. Onlara da teşekkür ederim” dedi.