DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR

Tokatspor takımının genç futbolcusu Ahmet Yılmaz, Erbaaspor hazırlık maçından sonra spor müdürümüz Arif Sağdıç’a konuştu.


DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR

Pazar günü Gaziosmanpaşa Stadyumunda oynanan hazırlık maçında Erbaaspor’u 1-0 mağlup eden Tokatspor’un genç futbolcusu Ahmet Yılmaz, yeni sezon için çalışmalara kendi tesislerinde devam ettiklerini söyledi.

Yeni sezon için ilk hazırlık maçını oynadıklarını ifade eden Yılmaz, “Bu maçta benim sakatlığım vardı oynayıp oynamayacağım belli değildi. Hocam bana ilk komşu takım Erbaaspor maçında forma şansı verdi. Hocama bana bu şansı verdiği için çok teşekkür ediyorum. Ailem ve taraftarlarımın karşısında oynadığım hazırlık maçında gol attığım için çok mutluyum. Tribünlere attığım golle sevinç yaşattığım için çok mutluyum. Hazırlık maçı da olsa gol attığım için çok sevinçliyim. İnşallah takım olarak ligde oynayacağımız futbolla daha başarılı bir sezon yaşamak istiyoruz. Takım arkadaşlarımda bu maçtan mutlu ayrıldığımız için mutluyuz ama daha çok zorlu maçlar bizi bekleyecek bunun bilincindeyiz. Takım olarak iyi mücadele edip iyi oynadığımızı düşünüyorum. Ben kendi adıma sahada iyi oynadığımı ve başarılıda olduğumuzu düşünüyorum. Biz Tokatspor takımını genç futbolcuları olarak ligde kalıp başarılı olduğumuza inanan takım olacağız ama ligde başarılı yerlere gelmek istiyoruz. Ligde kalma deyince biz ligin üst sıralarında kendimize yer bularak bunu göstermek istiyoruz. Biz takım olarak hocalarımızla arkadaşlarımızla böyle düşünmek istiyoruz. Biz takım olarak ezilen takım değil rakiplerini maçlarda ezen takım olmak için çalışacağız. Arkadaşlarımın dediği gibi biz zoru başarmak için sahada mücadele eden bir takım olacağız. Bizim gurubumuzda zorlu bir gurup her şey olabilir gurupta. Rakip Erbaaspor takımında bize göre daha tecrübeli sporcular vardı. İnşallah onlar içinde en hayırlısı olur lig maçlarında başarılı maçlar oynarlar. Bu maçta alınan galibiyetten dolayı takım olarak mutluyuz takım arkadaşlarımla. Maçta golü attığım için çok mutluyum ama bu sonuçta bir hazırlık maçı artık bu maç bizim için bitti. Futbolda ille de galibiyet diye bir olay olmamalı mağlubiyet galibiyet beraberlik bu sporun doğasında var. İnşallah bu galibiyet sevinçlerini lig maçlarında yaşamak istiyoruz. Onun içinde futbolda başarı için idmanlarda çok çalışmak gerekiyor. Hayalini kurduğum A, takımda şuan futbol oynuyorum rüyada gibi benim için bu olay. Bizim yanımızda tecrübeli sporcular olsaydı daha iyi olurdu tecrübe kazanırdık ve sahada daha başarılı maçlar oynardık. Bu şans ayağımıza geldiği için halen rüyada gibiyim inanamıyorum. Emin olun tüm takım arkadaşlarımla beraber böyle bir şans geldiği için çok mutluyuz. Bu sezon bu şansı ligde daha başarılı maçlar oynayarak iyi kullanacağız” dedi.