Gözler o vekillere çevrildi

Ahmet Davutoğlu’nun partiden ihraç edilmesi için harekete geçen AK Parti’de istifa hareketliliği yaşanıyor. Gözler Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen AK Parti 26. Dönem Tokat vekili Coşkun Çakır’a çevrildi. Bir diğer iddia ise 26. Dönem vekili Celil Göçer’in istifa ederek Ali Babacan’ın ekibine dahil olacağı yönünde oldu. Göçer, “Sorunları halının altına süpüremeyiz” dedi ve “İstifa yok” yanıtı verdi


Gözler o vekillere çevrildi

AK Parti MYK'sında Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkinden sonra istifalar gelmeye başladı.

 

COŞKUN ÇAKIR İSTİFA EDECEK Mİ?

İstifa edeceği siyasi kulislerde konuşulan bir isim de AK Parti Tokat 26. Dönem Milletvekili Coşkun Çakır oldu. AK Parti'de; bir dönem Genel Başkanlık ve üç yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Coşkun Çakır’ın ‘İhraç’ kararı üzerine partiden istifası edeceği iddia edildi.

İhraç kararı üzerine Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı “AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız” paylaşımını 26. Dönem Milletvekili Coşkun Çakır’ın retweetlemesi dikkat çekti.

 

ERDOĞAN: KİBİRLERİ BOYLARINI AŞMIŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında “Ülke genelinde hizmet eden dava adamlarının emeklerini kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

 

‘BABACAN’IN EKİBİNE GEÇECEK’ İDDİASI

Partiden istifa edeceği konuşulan bir diğer isim ise 26. Dönem Tokat Milletvekili Prof Dr. Celil Göçer oldu. Göçer’in yeni parti kurma çalışmaları içinde olan 58. ve 59. hükümetlerde ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yapan 22., 23., 24. ve 26. Dönem AK Parti Ankara milletvekili Ali Babacan’ın ekibine yakın olduğu da siyasi kulislerde konuşuluyor.

 

GÖÇER: PARTİLER İLKELER İÇİN BİR ARAÇTIR

İstifa  iddiası üzerine telefonla ulaştığımız 25. ve 26. Dönem AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, “Her insanın ilkeleri vardır. Partiler bu ilkeler için araçtır. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da kastettiği buydu. Kendi içerimizde eleştiriler yapabiliriz, sonuçta hayat pahalılıkları, zamlar gibi ekonomik sorunlarımız var bu sorunları halının altına süpürmek yanlış olur düşüncesindeyim. Ben kendi adıma size şunu söyleyebilirim AK Parti’den şuan istifa etmedim, istifa etmeyi de düşünmüyorum”  dedi.