Mobil aydınlatma polise kolaylık sağlayacak

TEDAŞ Mobil Aydınlatma Sistemini devreye soktu.Emniyet sisteme entegre oldu. Yanmayan sokak lambaları polis, çarşı ve mahalle bekçileri tarafından cep telefonlarına indirilen bu uygulamayla artık sisteme fotoğraf olarak atılacak. Sisteme düşen fotoğrafı gören ÇEDAŞ ekipleri 24 saat içerisinde lambayı onarıp son halini sisteme atmış olacak. Mobil Aydınlatma polise kolaylık vatandaşa rahatlık getirecek


Mobil aydınlatma polise kolaylık sağlayacak

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ. (TEDAŞ), Mobil Aydınlatma Sistemini devreye soktu.Emniyet sisteme entegre oldu. Güvenlik açısından son derece önemli olan sokak aydınlatmaları artık sönük kalmayacak. Konuyla ilgili bilgiyi Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, mahalle huzur toplantıları kapsamında ekibi ile birlikte katıldığı Perakende Mahallesi Huzur toplantısında verdi.

 

Mobil Aydınlatma sistemi hakkında bilgi veren Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, “TEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi’nin Mobil Aydınlatma Sistemi diye bir sistemi var. Biz bu uygulamayı ekiplerimizin telefonlarına indirdik. Hem çarşı ve mahalle bekçilerimizin hem de polis merkezindeki ekiplerimiz ve asayiş ekiplerimiz de dahil. Sokak lambalarının yanması güvenlik açısından çok önemli. Ekiplerimiz yanmayan sokak lambasının görüntüsünü çekip o aplikasyon uygulamaya atıyor. Görüntü otomatik olarak ÇEDAŞ’a gidiyor. ÇEDAŞ ekipleri ise 24 saat içerisinde o lambayı yanar vaziyete getirip görüntüsünü uygulama üzerinden atıyor. Bakıyoruz ki lambanın arızası giderilmiş. Eğer 24 saat içerisinde yapmazlarsa şirketin para cezası var. Güzel bir uygulama. Böylelikle sokakların aydınlatmasını sağlamış oluyoruz. Sokak aydınlatmaları çok önemli. Karanlık olmaması gerekiyor. Karanlık olduğunda her türlü kanunsuzluk olabilir, farklı şeyler gelişebilir. Bizim için de çok önemliydi. Arkadaşlarımıza bu haftadan itibaren talimat verdik. Bu uygulamalarla takiplerini yapıyorlar. Bu hafta başından itibaren uygulamayı başlattık. İnşallah en kısa sürede neticesini alırız umuyorum” diye konuştu.