Demiryolu ulaşımına MHP’den müjde

Tokat-Turhal arasında hem yük hem yolcu taşıyacak olan demir yolu hattı projesinin tamamlanma aşamasına geldiği öğrenildi. Ayrıca Tokat-Ankara arası mesafeyi 3 saate düşürecek olan hızlı tren hattına çözüm olarak ise Yıldızeli’ne durak konulması formülü geliştirildi. Böylece Tokat’tan Ankara’ya gidecek yolcular servisle Yıldızeli’ne taşınarak oradan hızlı tren ile Ankara’ya ulaşmış olacak


Demiryolu ulaşımına MHP’den müjde

 MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz ile Afyon Milletvekili Mehmet Taytak ve Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’u ziyaret etti.  Ziyarette Tokat ili ve Yeşilyurt İlçeleri demiryolu taşımacılığı konusundaki sorunlar Genel Müdüre iletilerek çözüm yolları üzerine görüşme yapıldı.

MHP Milletvekili Yücel Bulut’un bir süre önce Yeşilyurt ilçesine yaptığı ziyarette gündeme getirdiği üst ve alt geçit konusu Genel Müdür Uygun’a iletildi. Daha önce hasar gören Üst geçidin asansörlerin devreye sokulması konusunda Uygun talimat verdi. Ayrıca bir alt geçit inşa edilmesi için de görevlendirme yapıldı. 

TOKAT-TURHAL DEMİRYOLU PROJESİ BİTİYOR

Öte yandan Tokat-Turhal arasında hem yük hem yolcu taşıyacak olan demir yolu hattı projesinin tamamlanma aşamasına geldiği öğrenildi. TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, MHP heyetine harita üzerinde sunum yaparak Turhal ile Tokat’ı birbirine bağlayacak olan tren yolu projesinin tamamlanma aşamasına geldiğini bildirdi. Projenin kısa sürede hayata geçirilmesi için çalışıldığı öğrenildi.

TOKAT-ANKARA ARASI 3 SAATE DÜŞECEK

 Ayrıca Tokat-Ankara arası mesafeyi 3 saate düşürecek olan hızlı tren hattına çözüm olarak ise Yıldızeli’ne durak konulması formülü geliştirildi. Böylece Tokat’tan Ankara’ya gidecek yolcular servisle Yıldızeli’ne taşınarak oradan hızlı tren ile Ankara’ya ulaşmış olacak. Tokat-Ankara arasında büyük bir beklenti olan hızlı tren hattı için Tokat Merkez Yıldızeli arasında servis konularak Tokat’a bağlanması seçeneğinin bir alternatif olarak masaya yatırıldığı öğrenildi.