Engel tanımayanların maçına davet

Türkiye Kupası açılış töreni bugün gerçekleşecek olan Ampute Futbol Türkiye Kupası maçı Tokat’ta bir ilk olacak. Açılış töreni öncesi Vali Ozan Balcı’yı ziyaret eden Ampute Milli Futbol Takımının Teknik Direktörü Osman Çakmak, engel tanımayanların maçına tüm halkı davet etti


Engel tanımayanların maçına davet

16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirilecek Ampute Futbol Türkiye Kupası’nın bugün gerçekleştirilecek açılış töreni öncesi Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu adına Ampute Milli Futbol Takımının Teknik Direktörü Osman Çakmak Tokat Valisi Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

TSK Rehabilitasyon Merkezi Eng. Sk, Esenyurt Engelligücü Sk, Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Sk., Konya Engelliler Gücü Sk., Pendik Spor Engelliler Gücü Sk. Ve Ortotek Gaziler Ampute Sk spor kulüplerinin katılım sağlayacağı Ampute Futbol Türkiye Kupası ile ilgili Teknik Direktör Osman Çakmak, Vali Balcı’ya bilgiler verdi. Gaziosmanpaşa Stadyumunda bugün saat 13.30’da başlayacak Türkiye Kupası açılış törenine ve Pazar günü oynanacak final maçına tüm Tokat halkı davet edildi.

Vali Ozan Balcı, Osman Çakmak’ın Türk Milletinin göğsünü kabartan bir isim olduğuna dikkat çekerek memleket uğruna bölücü terör örgütü PKK ile mücadelede bir bacağını kaybederek gazi olan Çakmak’ın bu özelliğiyle de öne çıktığını hatırlattı. Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesinin daveti üzerine Teknik Direktör Osman Çakmak’ın katkısıyla Ampute Futbol Türkiye Kupası’nın Tokat’ta gerçekleştirileceğini söyleyen Vali Balcı, Tokat’ta bir ilk olarak Pazar günü oynanacak final maçına da tüm halkı davet etti.

Balcı, “Osman Kardeşimizin Gazi olması münasebetiyle; şuanda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sınır ötesinde harekat yapıyor terör örgütlerine karşı. Bir gazi olan Osman Çakmak şahsında devletimize, ordumuza, milletimize, asker ve polisimize desteğimizi ifade etmiş olacağız. Tüm sporseverleri final maçına davet ediyorum” dedi.

SLOGANIMIZ ‘ÖNCE VATAN’

Ampute Milli Futbol Takımının Teknik Direktörü Osman Çakmak ise “Tokatlı olarak sloganımız önce vatan. Bu organizasyon için davet geldiğinde neden olmasın dedik. Tokat’ta bir ilk olacak. Sizin nezdinizde tüm Ampute camiası adına, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu nezdinde sayın Valimize ben de teşekkür ediyorum. Açılış maçı engel tanımayanlar. Yani önümüze çıkabilecek bir engelin engel olmadığını yani nasıl bugün dış güçler eli tetikte bekleyen Mehmetçiklerimize, kolluk güçlerimize, devletimize nasıl sahip çıkmamız gerekiyorsa biz de sosyal sorumluluk projelerimizi yerine getirerek bir nebze olsun ülkemizi dış güçlerin arasından daha güçlü bir millet olarak devam edeceğiz” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Osman Çakmak, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili “Bir bölücü terör örgütünün haince döşediği mayından dolayı ayağımı kaybettim.  Asla umudumu,  inancımı, mücadelemi  kaybetmedim. Bu ülke de şehit de vereceğiz gazi de vereceğiz. Böyle millet olacağız. Gün mili birlik ve beraberlik günü. Sınır ötesi Barış Pınarı Harekatı inşallah başarı ile devam edecek” diye konuştu.