İşadamı Özer memleketinde gençlerle buluştu

İngiltere’nin Başkenti Londra’da, ünlü Sofra restorantlar zincirinin sahibi Tokat’ın Reşadiye ilçesinden olan Hüseyin Özer, Reşadiye’de Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksekokulu’nda üniversiteli gençlerle buluştu.


İşadamı Özer memleketinde gençlerle buluştu

İngiltere’de Sofra Restoranlar zincirinin sahibi işadamı Reşadiyeli Hüseyin Özer, Reşadiye Meslek Yüksekokulu konferans salonunda “Girişimcilik ve Gastronomi” konulu konferans verdi.
Reşadiye Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Reşadiye Meslek Yüksek Okulunun, üniversiteli gençler için düzenlediği konferans için ilçeye gelen Özer, 250 öğrenciye hitap etti. Türkiye ve İngiltere’deki yaşam öyküsünü, restorancılıktaki başarı hikayesini ve işadamı olarak yaşam tarzı ile hayat görüşünü anlatarak hayatta en çok istediği şeyin okumak olmasına rağmen ilkokula dahi gidemediğini söyleyen Özer, gençlere okumaları hem de çok iyi okumaları konusunda öğütler verdi. Özer, “Kendinizi en iyi şekilde yetiştirin, kendi inandığınız yolda yürüyün. Kendi şahsınızda bir milleti temsil ettiğinizi unutmayın. Kendilerinden sonra gelecek nesillere de örnek olun “ dedi.
 

Program sonunda Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, iş adamı Hüseyin Özer’e başarı hikayesinden ve üniversiteli gençlere verdiği tavsiyeler için teşekkürlerini iletti.

Programa kurum amirleri ve müdürler ile Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Abidin Ünal ,Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet Aykaç, Öğr. Gör. Oğuzhan Sönmez ve öğrenciler katıldı.