Erbaa'da 20 noktaya giysi yardımı kutuları yerleştirildi

Tokat’ın Erbaa ilçe belediyesi ‘Sanma bir giysi önemsiz, yüzler gülecektir eminiz’ sloganı ile 20 farklı noktaya giysi toplama kutusu yerleştirdi. Kutularda toplanan kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtildi.


Erbaa'da 20 noktaya giysi yardımı kutuları yerleştirildi

Erbaa Belediyesi kıyafet yardımlarını ulaştırmak için proje başlattı. Başlatılan proje çerçevesinde ilçedeki 20 farklı noktaya giysi toplama kutusu yerleştirildi. İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere yerleştirilen kutularda toplanan kıyafetler, Erbaa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma birimi tarafından değerlendirilecek. Kullanıma uygun olan kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken kullanıma uygun olmayan kıyafetler geri dönüşüme gönderilecek. Geri dönüşümden elde edilen gelir yine sosyal yardım faaliyetleri çerçevesinde kullanılacak. 

Şuana kadar 20 farklın noktaya giysi toplama kutusu yerleştirdiklerini bu sayıyı arttırmayı planladıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Kış ayları yaklaşıyor, kıyafet konusunda yoksunluk yaşayan hemşerilerimiz var. Bu durumda olan hemşerilerimizin derdine çare olmak için böyle bir çalışma başlattık. Erbaalı hemşerilerimin de bu duruma kayıtsız kalmayacağını biliyorum. Yardımlaşarak giysi konusunda yoksunluk yaşayan hemşerilerimize yardımcı olmayı düşündük. İlçemizin farklı bölgelerine 20 adet giysi toplama kutusu yerleştirdik. Bu kutularda toplanan kıyafetleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma birimi çalışanlarımız buradan alıp değerlendirecek. Kullanıma uygun olan giysiler ayrılacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanıma uygun olmayanlar ise geri dönüşüme gönderilecek. Geri dönüşümden elde edilen gelirle yine ihtiyaç sahiplerinin farklı ihtiyaçları karşılanacak. Tüm hemşerilerimi yapmış olduğumuz bu anlamlı çalışmaya destek olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.