Güzellik Festivalinde Tokat rüzgarı esti

Antalya’da düzenlenen Uluslararası Güzellik Festivaline on beşli ağıtı damga vurdu. Yaklaşık bin 200 katılımcının olduğu festivalde saç tasarımı yapmak için sahneye çıkan kuaförler sahnede hareketli şarkıları tercih ederken, Tokat’ı temsil eden Menderes Bayır on beşli ağıtını tercih etti. Bayır’ın bu tercihi takdir toplarken sergilediği saç tasarımları ise büyük beğeni aldı.


Güzellik Festivalinde Tokat rüzgarı esti

Türkiye Berberler ve Konfederasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Uluslararası Güzellik Festivaline on beşli ağıtı damga vurdu. 4 – 8 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen festivale yurt dışı ve yurtdışından yaklaşık bin 200 kişi katıldı ve mesleki şovlarını sergiledi. Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Turan Ulaşlı ve Kuaför Menderes Bayır katıldığı festivalde, Menderes Bayır şovunu sergilemek için sahneye çıktığı esnada ki müzik tercihini Tokat için manevi değeri olan on beşli ağıtı olarak seçti ve büyük bir beğeni topladı.

Diğer katılımcıların hareketli şarkılarla sahneye çıktıklarını söyleyen Bayır, yaptığı açıklamada, “4 – 8 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya’da Türkiye Berberler ve Konfederasyonunun düzenlemiş olduğu Uluslararası Güzellik Festivaline Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı nezdinde Menderes Bayır olarak ben katıldım, Menderes Akademi olarak. Orada şov olarak yaptığımız saç tasarımları esnasında anlık bir reaksiyon oldu hey on beşli ağıtını çaldık. Yöremizi temsil etmesi acısından. Çok müthiş bir atmosfer oldu. Federasyon başkanımız tarafından takdirle karşılandı. Plaketlerimizi ödülümüzü aldık. Yaklaşık bin 200 kişi katıldı, Türkiye’den 81 ilden oda başkanları ve kuaförler katıldı. Yurtdışından katılımlarda oldu. Orada hem eğitim yaptık hem de şovlar yaptık. güzel bir konsept oldu ilimizi de orada en iyi şekilde temsil etme fırsatı bulduk.  Yurt içi ve Yurtdışını kapsayan bir organize olduğu için bu denli organizasyonlarda ilimizi temsil ediyor olmak cidden gurur verici bir şey. Orada herkes sahneye yabancı yada pop hareketli şarkılarla çıkarken biz on beşli ağıtını seçtik” dedi.

“2020 İÇİN DAVET ALDIK”

Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Turan Ulaşlı ise Tokat’ı en iyi şeklide temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek önümüzde ki yıl için de katılım daveti aldıklarını ifade etti. Başkan Ulaşlı, “Tokat’ımıza plaketlerimizi getirdik. Tokat’ı temsil eden Menderes Bayır kardeşimiz orada ciddi bir şov sergiledi. Büyük beğeni aldı. Ben Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olarak orada gerçekten guru duydum özellikle on beşli ağıtıyla birlikte. 2020’de yapılacak olan organizasyon için de özellikle davet aldık. Tekrar katılmamızı istiyorlar. Bu arada önümüzde ki yıl bizde oda olarak Tokat’ta önemli işlere imza atmayı planlıyoruz. Bunun için hazırlıklarımız başladı” ifadelerini kullandı.