TOGÜ’nün uluslararası tanınırlı artıyor

Dünyaca tanınmış saygın üniversitelerin katıldığı "Greenmetric Dünya Sürdürülebilir Çevreci Üniversiteler Sıralaması 2019” listesi açıklandı. Türkiye'den devlet ve özel üniversiteler olmak üzere toplamda 43 üniversite listeye girme başarısı gösterdi ve TOGÜ Ülke genelinde 26. Sırada yer aldı.


TOGÜ’nün uluslararası tanınırlı artıyor

Dünyaca tanınmış saygın üniversitelerin katıldığı "Greenmetric Dünya Sürdürülebilir Çevreci Üniversiteler Sıralaması 2019" listesinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 780 üniversite arasından 504. sırada yer aldı. Her yıl yapılan bu sıralamada dünyanın birçok ülkesinden uluslararası üniversite Greenmetric platformu tarafından üniversitelerin yenilenebilir enerji, su kaynakları, temizlik, geri dönüşüm, temiz hava, ulaşım, üniversite atıklarının imhası, eğitim gibi alanlarda değerlendirilmekte ve bu değerlendirme sonucunda elde edilen puanlara göre uluslararası bir sıralama yapılmakta.

 Greenmetric Dünya Sürdürülebilir Çevreci Üniversiteler Sıralaması 2019 listesinde birinciliği Wageningen University & Research (Hollanda), ikinciliği University of Oxford (İngiltere), üçüncülüğü University of California Davis (ABD) elde etmiş olup, Türkiye'den devlet ve özel üniversiteler olmak üzere toplamda 43 üniversite listeye girme başarısı gösterdi ve TOGÜ Ülke genelinde 26. Sırada yer aldı.