ZİLE BELEDİYESİNDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın'dan yılbaşında Belediye Personeline müjdeli haber verdi. İşçiye ikramiye Memura sosyal destek primi.


ZİLE BELEDİYESİNDE SÖZLEŞME SEVİNCİ

Ekonomik sorunlarla mücadele edildiği söylenen Zile Belediyesinde yılbaşı öncesi Belediye Başkanı Şükrü Sargın'dan personele müjdeli haberler geldi. Başkan Sargın "Görevi devraldığım günden itibaren yoğun bir şekilde tasarruf tedbirleri uyguluyoruz. Bir takım tedbirlerle 8 ayda yirmi milyon liraya yakın borç ödedik. Bunda personelimizin büyük  desteği oldu. İşçi personelimizin geçmişe dönük alamadıkları ikramiyelerini veriyoruz. Memur arkadaşlarımıza da maaşlarına artı olarak 2020 yılında sosyal destek primi ödeyeceğiz. Önemli olan belediyemiz borç batağından kurtararak Zile’mize layıkı ile hizmet etmektir "dedi.

Bem Bir Sen Tokat Şube Başkanı Kadir İşbilir de sözleşme imza töreninde yaptığı açıklamada, Belediye memurlarının   2019 yılında SDS primlerinden feragat ettiklerini belirterek" Sağolsun Başkanımız memur arkadaşlarımızla sosyal destek sözleşmesi imzalayarak maaşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme yaptı. Tüm memur arkadaşlarımız adına Başkanımıza  teşekkür ediyoruz" dedi.