ATAMAYANA ATIYORLAR

Tokat'ın Bal Ligi temsilcisi Niksar Belediyespor takımının rakibi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi futbol takımından hakemlere isyan var.


ATAMAYANA ATIYORLAR


Cumhuriyet Üniversitesi futbol takımının Teknik Sorumlu hocası Cüneyt Kasap, Hakemlere biraz adaletli maç yönetmeleri çağrısında bulundu.
Kasap, gazetemize yaptığı açıklamada; “Ligin ikinci yarısına üç puanla başlamak istiyorduk. Bu benim takımın başında hoca olarak ilk çıktığım maçtı. Bu maçtan üç puan alıp lige bismillah demek istiyordum. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Buradan tüm hakem hocalarımızdan ricam bizler bu işe emek veriyoruz, zamanımızı veriyoruz. Biz de ekmek paramızı futboldan kazanıyoruz. Hakemlerimiz biraz adaletli maç yönetsinler. Bizler hata yapınca ceza alıyorsak, hakemler de hata yapınca ceza almalılar.

Benim bu hafta evimizde 1074 Çankırıspor maçında kaçan üç puanımın ikisini hakem arkadaşın hatasından kaçtı. Artık bu maçta oyun olarak oynadığımız futbol, bana bir hoca olarak ligin ilerleyen haftaları için umut verdi. Maçta 1-0 önde iken gol pozisyonlarını değerlendirsek maç farka gidecekti ama futbolun acı gerçeği var. Sahada rakibine fazla gol atamasan sana gol atıyor rakip takım. Biz bu maçta bu olayı yaşadık sahada. Bu oyunu ligin ilerleyen haftalarına taşırsak, çok takımın canının yakarız ligde. Artık takım olarak bizim için 1074 Çankırıspor maçı geride kaldı. Takım olarak, camia olarak önümüze bakmak zorundayız. Bu hafta sonu ligin ikinci sırasında bulunan Kastamonu İl Özel İdarespor takımını gidiyoruz. Bu maçtan takım olarak puanlar veya puan almanın hesaplarını yapmak zorundayız.

Rakibimiz ligin 2. sırasında 30 puanı var. Biz Cumhuriyet Üniversitesi futbol takımı olarak puanımız 15 ve 10. sıradayız. İki takım için de zorlu geçecek bu maçta hedefimiz Kastamonu deplasmanından elimiz boş dönmemek için iyi bir mücadele yaparak başarılı bir skorla evimize dönmek istiyoruz. Takımda iki tane sakat futbolcumuz var. Durumları maç saatinde belli olacak. İki tane de kırmızı kart cezalımız var. Ben takımıma güveniyorum. Başarılı bir skorla döneceğiz” dedi.