CHP’DE ORTAK ADAY KURTGÖZ

22 Şubat’ta yapılacak olan CHP Tokat İl Kongresine tek adayla girmek için defalarca toplantılar yapan 10 ilçe başkanı ortak kararını açıkladı. İlçe Başkanları adına konuşan Turhal İlçe Başkanı Hasan Yücel Resuloğlu, İl Başkan Adaylarının Çağdaş Kurtgöz olduğunu bildirdi


CHP’DE ORTAK ADAY KURTGÖZ

22 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan CHP Tokat İl Kongresine tek adayla girmek için bir araya gelerek toplantılar yapan 10 ilçe başkanı istişareler sonrası İl Başkanlığı için adaylarını belirlediler. Toplantılarda Merkez İlçe Başkanı ve Artova İlçe Başkanı yer almadı. CHP İl Binasında konuyla alakalı basın açıklaması yapan ilçe başkanları iktidar yolunda CHP’nin yeni kadrolarını oluşturacaklarını belirttiler. 10 ilçe başkanı adına açıklamayı yapan Turhal İlçe Başkanı Hasan Yücel Resuloğlu, 22 Şubat’ta ki il kongresinde adaylarının Çağdaş Kurtgöz olduğunu söyledi.

Turhal İlçe Başkanı Hasan Yücel Resuloğlu açıklamasında şöyle sürdürdü:

“Adayımız Çağdaş Kurtgöz”

Üç kez toplantı yaparak bu kararı aldıklarını söyleyen Resuloğlu;“Cumhuriyet Halk Partisi 10 İlçe Başkanıyla beraber bir araya geldik. Öncelikle deprem felaketinde, uçak kazasında ve çığ olayında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Biliyorsunuz ki CHP olağan Kongresini tamamlamak üzere il kongresine gidiyor. 10 ilçe başkanıyla beraber üçüncü toplantımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu toplantılarda ortak bir karara vardık. Bu karar neticesinde 22 Şubat’ta yapılacak Tokat il kongresinde Başkan adayımızı belirledik. 6 tane Başkan adayı adayından bir tanesinde mutabık kaldık. Bu isimle beraber iktidara giden CHP’nin yeni kadrolarını kuracağız. Bu kadrolar kurulurken iktidara giden genel başkanımızı, genel merkezimizi destekleyerek büyük kurultayda genel başkanımızın arkasında durarak devam etmek istiyoruz. Ortak kararımızda sayın Çağdaş Kurtgöz’ü İl Başkan adayı olarak görmek. Tokat’ımıza memleketimize hayırlı olsun” dedi.

“Karar sadece bizim değil tüm partililerin”

Bu kararı sade 10 ilçe başkanı olarak almadıklarını ifade eden Başkan Resuloğlu,  Öncelikle yönetim kurulu üyelerimize, delegelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ve parti büyüklerimizde danışarak bu karara vardık. Biz belki de bir ilki gerçekleştirdik. Üçüncüsünü yaptığımız bu toplantının sonunda ise bir karara vardık. Bu karar ortak karardır. Bütün adaylar partimize hizmet etme yeterliliğini sahiplerdir. Ancak bir tane adayla çıkmamız gerekiyordu. Bu kararla beraber 10 ilçenin beraberce tek yumruk halinde olduğunu göstermek durumundayız. 22 Şubat’ta yapılacak olan kongremize coşkuyla sevinçle el ele kol kola girip öyle çıkalım. İktidar yolunda Cumhuriyet Halk Partisinin kadrolarını oluşturacağız” şeklinde konuştu.

“Benlik yok, bizlik var”

Karar sonrası gazetemize açıklama yapan Çağdaş Kurtgöz ise; “Ben birlikten beraberlikten yanayım, bizde benlik olmayacak biz olacağız ve hep birlikte partimizi yöneteceğiz. Hep birlikte elimizi taşın altına koyup partimizi Tokat’ta hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Başka bir adayın çıkmasını bekliyor musunuz? sorumuza da cevap veren Kurtgöz, şuan kesin bir şeyin olmadığını ancak Feramus Şahin’in aday olacağının konuşulduğunu söyledi.