TOKAT 1969 SPOR TAKIMINA DESTEK SÖZÜ VERİLDİ

Tokat Amatör Kümenin yeni takımlarından Tokat 1969 Spor futbol takımına siyasiler ve sivil toplum örgütü odalarından destek sözü verildi.


TOKAT 1969 SPOR TAKIMINA DESTEK SÖZÜ VERİLDİ

Tokat 1969 Spor için Dedeman Oteli toplantı salonunda konuklar yerlerini aldılar. Toplantıda İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol, Saadet Partisi İl Başkanı Metehan Aydın, Saadet Partisi İlçe Başkanı Selim Işık,  Anavatan Partisi İl Başkanı Ömer Özkan, Sanayi Kooperatif Başkanı Fehmi Çankaya ve Esnaf Kredi Kooperatifi temsilcisi Erdal Terekli hazır bulundular.

Toplantıyı bir konuşma ile açan Başkan Salih Kutlu, toplantıya katılan siyasi partilerin il başkanlarına ve sivil toplum örgütü temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Başkan Kutlu, yeni kurulan bir takım olduklarını ama hedeflerinin ligde büyük olduğunu belirterek, “Tokat 1969 Spor futbol takımı grubunda ikinci olarak ligi tamamladı. Play off maçları oynamayı kazandık. Bu takımı inşallah başkanlarımın bize ve takıma verecekleri desteklerle Bal Ligi için final oynatmayı düşünüyoruz. İnşallah bunu da takım olarak başaracak güçteyiz. Play off gurubunda rakibimiz Zile, ilçemizin güçlü takımlarından. Zile Belediyespor takımı ile çeyrek final maçını Tokat Uzunburun Sentetik Çim Sahada oynayacağız. 23 Şubat günü oynayacağız. Kaybeden takım evine dönecek, kazanan yoluna devam edecek. Tokat 1969 Spor takımı olarak kaybeden değil, kazanan takım olmak istiyoruz. İnşallah bu Zile engelini aşıp, adımızı Tokat şampiyonluğuna yazdırmak istiyoruz” diye konuştu.

Daha sonra toplantıda söz alan CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, yaptığı konuşmada; “Muhalefet partisi il başkanı olarak bir zamanlar Tokatspor takımında yöneticilik yaptım. Spor yöneticiliğinin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilen eski bir yöneticiyim. Bizim adımıza ne düşürse her zaman maddi manevi yardıma hazırız” dedi.

Anavatan Partisi İl Başkanı Ömer Özkan ise yaptığı konuşmada; “Tokat için taşın altına elimizi koymanın tam zamanı. İl başkanları olarak görüşlerimiz ayrı olsa da konu Tokatspor olduğunda her zaman kenetlenmek zorundayız. Bu Tokat 1969 Spor takımı için tüm Tokat halkı olarak kenetlenmek zorundayız. Siyasi görüşlerimiz ayrı olsa da konu spor olunca kenetlenip zoru başarmak zorundayız. Bu takımın her zaman yanında olacağız ve başarısı için tüm şartları zorlayacağız” ifadelerini kullandı.