Kongre heyecanı başlıyor

AK Parti'nin “İnandığın yolda yürü” sloganıyla başlattığı 7. Olağan Kongre sürecinde Tokat'ta 3 ilçenin kongre tarihi belli oldu. Artova 7 Mart Cumartesi günü, Sulusaray 7 Mart Cumartesi günü ve Pazar ilçesinde 8 Mart Pazar günü saat 12.00'de kongre için start verilecek


Kongre heyecanı başlıyor


AK Parti'nin 7. Olağan Kongre süreci, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara seslendiği video ile 2019 yılı Aralık ayı sonunda başlatılmıştı."İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla başlatılan AK Parti'nin 7. Olağan Kongre sürecinde Tokat İl ve ilçe teşkilatları da harekete geçti. Partide hummalı bir kongre süreci çalışması yürütülüyor. 
Ocak ayının son haftasında ilçe kongrelerini başlatmayı hedefleyen AK Parti'nin yıl sonuna kadar il kongrelerinin tamamlanması ve Aralık 2020 veya 2021'in başında da büyük kongrenin yapılması bekleniyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakından takip ettiği kadın ve gençlik kolları teşkilat yönetimlerinde ise büyük oranda değişim yaşanacağı belirtiliyor. AK Parti tüzüğüne göre 30 yaşını aşanlar gençlik kollarında görev alamıyor. Bu kapsamda, 50 civarındaki il gençlik kolu başkanının 'Yaş haddinden' değişeceği ifade edildi. AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk'ün 27 yaşında olduğu ve bu yüzden yaş sınırına takılmayacağı öğrenildi. 
Tokat'ta beldeler bazında sadece nüfusu 5 bin üzeri tek belde olan Bereketli'de kongre yapıldı. Diğer beldelerde kongre yapılmayacağı ve atama gerçekleşeceği öğrenildi.  Tokat'ın 3 ilçesinde ise kongre tarihleri belli oldu. Buna göre;  Artova 7 Mart Cumartesi günü saat 11.00, Sulusaray 7 Mart Cumartesi günü saat 15.00 ve Pazar ilçesinde 8 Mart Pazar günü saat 12.00'de kongre için start verilecek.  Daha önce istifa eden Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk'ün yerine Ömer Faruk Doğanöz, Zile İlçe Başkanlığına Mustafa Taştan ve Reşadiye İlçe Başkanlığına Yakup Karaca atanmıştı. 

“Her zaman olduğu gibi yine güçlenerek çıkacağız”
Kongre süreci ile ilgili kısa bir açıklama yapan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat; bu kongrelerden de parti olarak güçlenerek çıkacaklarını ifade ederek, “Yeni bir kongre sürecine giriyoruz. Allah nasip ederse bu kongrelerden de birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek çıkacağız. Ak kadrolar olarak Cumhurbaşkanınız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çizgisinde ona yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz. Bizde benlik duygusu olmaz, bizlik duygusu olur. Bu duyguyla, aşkla yılmadan, sıkılmadan bu davaya hizmet etmek boynumuzun borcudur. Ak Parti yalnızca Türkiye'nin değil dünya mazlumlarının, tüm ümmetin umududur. Bu duygu ve düşüncelerle 7 Mart'ta Artova ilçemizden start vereceğimiz ilçe kongrelerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Partimize emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimiz sunuyor görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.