Bize ahkam kesemezler!

İYİ Parti’nin HDP’ye aracı gönderdiği iddialarına karşı bir açıklama yapan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Kandil’e birilerini gönderip siyasetine yön vermeye çalışanlar ve küçük ortağı bize ahkam kesemez..!”


Bize ahkam kesemezler!

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in, ‘2019 yerel seçim kampanyasında kendilerine aracı gönderen İYİ Partililere fikir verdiklerine’ dair açıklaması iki parti arasında tartışma yarattı. Konuyla ilgili bir açıklama da İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol’dan geldi.

 

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol,  “Son günlerde gündeme gelen ‘İYİ Parti HDP’ye aracı gönderdi mi?’ tartışması tamamen iftira kampanyasının bilinçli bir şekilde başlatılmasından öte bir şey değildir. İYİ Parti’nin son yapılan kamuoyu araştırmalarında üçüncü parti çıkması Cumhur ittifakını ciddi rahatsız etmiştir ve İYİ Parti’den algı operasyonu ile nasıl oy devşiririz çalışmasından başka bir şey değildir. İftira atmak kolaydır. Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Bu Ülke algıyı ve iftirayı yönetenlerin kendi kirli mazisine bakmadan ona buna iftira edenlerin değil, hakikate boyun eğenlerin Ülkesidir. Kendi siyasi çıkmazlarında tıkanıp sıkıştıklarında PKK Savunucusu bu hainlerden medet umar hale düşmeleri vahametin son göstergesidir. Kandil’e birilerini gönderip siyasetine yön vermeye çalışanlar ve küçük ortağı bize ahkam kesemez..!” diye konuştu.

 

BİZ TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMADIK, OLMAYIZ

 

İYİ Parti’li Ömer Sağol açıklamasını şöyle sürdürdü: “En son yaptıkları seçim kaybetmemek için terörist başının kardeşini TRT’ye çıkararak oy istemeleri içine düştükleri handikabın acınarak izlendiği halidir. Hele ele hasta diye hapisten çıkardıkları Ahmet Türk’ün gidip Mardin’den HDP Belediye Başkanı olması küçük ortağın siciline kara bir leke olarak düşmüştür. İYİ Parti’nin Milli duruşunu kimse sorgulayamaz. Son yerel seçimde Iğdır ilimizden partimiz aday çıkarmayarak MHP’nin lehine çekilmiştir. İYİ Partililer için mevzu Vatansa gerisi teferruattır. Siyaset er meydanıdır.Tiyatro değildir. Biz siyasetimizi bütün samimiyetimizle milletimizin huzurunda millet için yapıyoruz. Bizler terörün gölgesinin düştüğü yerde olmadık. Asla da olmayız. Ne Oslo’da masada ne Kandil’de çadırda ne de Dolmabahçe’de aynı havayı teneffüs etmedik, etmeyiz. İYİ Parti milli ve manevi değerlere bağlı Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ diyenlerin partisidir.”