19 Mayıs coşkulu geçti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Tokat’ta Havacılık kulübü paraşütçülerinin uçuşları, havai fişek gösterileri, konvoylar eşliğinde kutlandı


19 Mayıs coşkulu geçti

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Tokat’ta bir dizi etkinlikle kutlandı. Korona virüs salgını bu yıl kutlamaların şeklini değiştirse de 19 Mayıs coşkusu eksilmedi. Havai fişekler gökyüzünde renk cümbüşü yaşatırken gökyüzünde paraşütle Türk Bayrağı açıldı. Akşam düzenlenen konvoy ise coşkuyu doruklara taşıdı.

 

Bayram kutlamaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Tören sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleşti.

 

Turhal Sportif Havacılık Kulübü üyeleri Gıj Gıj Tepesi'nden havalanarak şehrin üzerinde paraşütleri ile uçuş yaptı. Gazi Osman Paşa Stadyumu'na iniş yapan paraşütçüler havada Türk bayrağı açtı. Vatandaşlar ise evlerinin balkon ve camlarını Atatürk posteri ve bayraklarla süsledi.

 

Tokat GOP Stadyumunda Milli sporcularla birlikte açilan Türk bayrağı ve Atatürk posteri gölgesinde meşaleler yakılarak İstiklal Marşı okundu. Saat 19.19’da ise balkonlarda caddelerde eş zamanlı olarak İstiklal Marşı okundu. Ardından motosiklet kulübü üyeleri, Off-Road tutkunları sırasıyla konvoy düzenledi. Kornalar ve siren seslerinin birbirine karıştığı gecede Tarihi Taş Köprü üzerinden yapılan havai fişek gösterisi ise muhteşemdi.