Hakkari şehidine Tokat'ta son veda

Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora Niksar ilçesine bağlı Yolkonak beldesinde son yolculuğuna uğurlandı


Hakkari şehidine Tokat'ta son veda

Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada 2 asker şehit düştü, 1 asker yaralandı. Çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Uğur Bora'nın (28) acı haberi Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Yolkonak beldesinde oturan ailesine ulaştı. Nuriye ve Turan Bora çiftinin 4 çocuğunun ikincisi olan, evli ve 1 çocuk babası Bora'nın ailesine acı haberi Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve askeri yetkiler verdi.

 

Şehadet haberini alan şehidin ailesi ve yakınları büyük üzüntü yaşarken, haberin duyulmasının ardından çok sayıda kişi, taziye için şehidin evine akın etti. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Şehidin cenazesi helikopter ile Tokat’a getirilerek Yolkonak Beldesinde tören düzenlendi. Şehidin eşi Gülseren Bora kucağında 2 yaşındaki kızı Nehir ile törende hazır bulunurken acılı eş ayakta durmakta güçlük çekti. Törenin ardından şehit asker toprağa verildi.

Cenaze törenine Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş,  Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, ilçe belediye başkanları katıldı.